Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padlófűtés szigetelése utólag?...

Padlófűtés szigetelése utólag? Gondolom ez a padlófűtés komplett cseréjével lehetséges csak?

Figyelt kérdés
A ház, amibe költözni tervezünk most esett át energetikai felmérésen és a kazáncserén kívül, amit mi is terveztünk a padlófűtés szigeteletlenségére is felhívták a figyelmünket.

2018. máj. 1. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz hogy nikecell kell alá akkor igen kuka az egész újat kell csinálni.
2018. máj. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Idézem az energetikai tanúsítványból: "A padló és nyílászárók hőátbocsájtási tényezője nem felel meg a követelményben foglaltaknak, ezért a padló hőszigetelését és a nyílászárók korszerűsítését javasolt elvégezni". Ez gondolom nem nagyon utalhat másra, vagy nem?
2018. máj. 1. 20:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk én még nem láttam padlófűtést, ami alatt nem volt szigetelés. A tanúsítvány készítője miből vonta le a következtetését?
2018. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát igen ki az az állat aki nem tenne alá. Ez is igaz
2018. máj. 2. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem is furcsa volt, hogy ez lehetséges, de valószínű, hogy meg van az a szigetelés, csak a felmérést végzőnek van egy ezzel foglalkozó ismerőse, ugyanis, amikor rákérdeztem mit takarna a padló szigetelése, konkrét válasz nem jött, ellenben egy elérhetőség igen...
2018. máj. 2. 20:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Az energetikai tanúsítvány egy nagy blöff. Az építész kamara sírta ki a kötelezővé tételét, mikor a válság miatt a tagoknak semmilyen megrendelés nem esett le.

Egy barátom elvégezte az energetikai szakmérnöki képzést (ő jogosult ilyen szarok kiállítására) és ő is elképedve mesélte, mennyire szart nem ér ez az egész papír. Konkrétan számol valamit az általa feltételezett rétegrendekkel, anyagtípusokkal, majd elkéri a gázszámlát(!!!), hogy leellenőrizze, legalább nagyjából eltalálta-e milyen szar is a helyzet energetikai szempontból. Kiállítja a tanúsítványt, te perkálsz és mindenki megy a dolgára.

Szóval szerintem ezt a papirost így is kell kezelni...

2018. máj. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat! Marad a nyílászárócsere, amit magamtól is megtettem volna... :D
2018. máj. 3. 17:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem lenne hülyeség az energetikai tanúsítvány, hiszen az egyszerű polgár is sejthetné, mégis mennyi lesz a ház rezsije, de sikerült ezt is jó magyaros pénzbehajtássá lezülleszteni.

A jelenlegi formája egy vicc: pl. rakhatod a legtutibb szigetelést a házra, milliós nyílászárókkal, "á'la passzív ház", de amíg nincs napelemed, CC-ben maradsz.

[link]

2018. máj. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!