Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mekkora költséggel jár egy...

Roli. kérdése:

Mekkora költséggel jár egy családi ház villany rendszerének egy fázisról három fázisra való bővítése? Konkrétan az engedélyeztetés?

Figyelt kérdés

Villanytűzhelyet szeretnék a házba, de jelenleg csak egy fázisom van, 16A. Villanyszerelő már volt, ő tanácsolta, javasolta, hogy kell a 3 fázis, hogy rendesen működjön minden fogyasztó. És hogy ennek költsége kb 200e. Új villanyszekrény + engedélyeztetés(befizetés az eon-nak).

Ha valaki mostanában csináltatta írja meg a pontos összeget.


2018. máj. 12. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Villanytűzhelyem van, nem is rossz, még se kellett 3fázis. Az igaz hogy a kinti oszloptól újra vezetékeltettem, bizti táblától megy neki külön vezeték.
2018. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

300 környéke volt amit tavaly fizettünk

kintre került az óra, a fő vezetéket is cserélték, 1x16A ból 3x16A lett (szóval mi az ingyenest is átléptük). Szintén eon

2018. máj. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok...azt kihagytam,hogy mi a regisztrált szerelőre bíztuk a papírmunkákat.
2018. máj. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk elmegy 1 fázis 16A -ről a villanytűzhely. Vastag vezeték kell az elosztótól mindenképp, de ha működik így is akkor a bővítés csak pénzkidobás. Villanyszerelőnek persze mindegy, ha a te pénzedről van szó.
2018. máj. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amperonként 4 ezer forintot kell fizetned. Szóval ha még akarsz kétszer 16-ot, az 128000 Ft, ezt fizeted az eonnak. Előtte kell egy regisztrált villanyszerelővel beszélned, aki feltesz egy szekrényt ha az nem megfelelő, kismegszakítók + az ő munkabére stb. Szóval igen, kb. 200 ezer Ft.
2018. máj. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Aki azt írja, hogy hú de jól működik a villanytűzhelye, az valószínűleg jó vastag vezetékkel állt oda, igen, de kizártnak tartom, hogy 16A-en mind a 4 főzőlapot tudja használni egyszerre. Ha tudja is, akkor minden mást lekapcsol a házban, mert ekkora áramfelvételnél biztos, hogy levágja a megszakítót.

Azt mondanám, ha lenne 32 ampered, még akkor sem biztos, hogy praktikusan tudnád használni.. menne a mosógép, főznél, sütnél, neki akarnál állni porszívózni, aztán ennyi.. Én ajánlom a 3 fázist.

2018. máj. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még mindig 5-ös, 6-os vagyok. Azzal nem tudom, hogy tisztában vagy-e, de 32A-ig az eon ingyen bővíti ki az egy fázist. Csak a villanyszerelőnek kell fizetned, szekrény stb.. Ez is jó megoldás lehet, mindenképp jobb, mint a 16A.. mert az a mai világban kb. már semmit nem ér, főleg egy villanytűzhelynél.
2018. máj. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány amper, csak hogy egy fázis. Mosunk, kenyeret sütünk, néha megy a 4 lap meg a sütő

Eddig nem volt bajom semmi.

2018. máj. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!