Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Radiátor csere hogyan?

Radiátor csere hogyan?

Figyelt kérdés

Ha egy panel lakásban radiátor szeretnék cserélni azt hogyan és mikor tehetem meg? Kivel kell erről egyeztetni?

Van erre megszabva egy tól-ig időszak amikor ezeket a munkálatokat el lehet végezni?

Kicsit más téma, de távfűtéses panelnál lehet berakatni törölközőszárítós radiátort a fürdőbe? Olyan fürdőszobára gondolok ahol alapból a kád alatt van a fűtőtest.

Nagyjából mekkora költséggel járna 4 szoba + konyha + fürdő teljes radiátorcseréje? Egyedi mérős egyébként az egész épület, nem tudom ez mennyiben bonyolítja a dolgot.

Tudom, biztos tudna erre válaszolni a közös képviselő is, de szeretnék úgy beszélni vele, hogy már legalább egy kis fogalmam legyen a dolgokról. :)

Köszi!



2018. máj. 18. 23:40
 1/2 anonim ***** válasza:

A radiátor cserék az elzárószelepek meglététől függ. Ha mind2 bekötő csővön van elzáró(és működik is) akkor a csere bármikor megoldható akár karácsonykor is..

Ha nincs elzáró ,vagy nagyon régi,akkor a ház leürítéssel együtt oldható meg így a komplett radiátor csere, és /vagy a fűtőtest áthelyezése is pl egy másik falra.


A távhőszolgáltató pénzért űrit,kívéve 1 alkalommal (csakis nyáron) 2 hétre leeresztik a közös képviselő kérésének megfelelően ingyenesen. Élni kell vele!

Egyéb esetben,külön, pénzért is leürítenek,de kell a közös képviselő hozzájárulása is,különösen az aktív fűtési időszakban!

A mérő áthelyeztetése az új radiátorra költség osztót kezelő/leolvasó cégnél kérhető. A mérőóra eltávolítása a radiátorról, csakis általuk lehet(a radiátor attól még leszerelhető a falról de ott kell maradnia addig a lakásban)

2018. máj. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Minden évben leengedik a vizet a ház rendszeréből, addigra időzíts.
2018. máj. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!