Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályogfal vakolás?

Vályogfal vakolás?

Figyelt kérdés

Van egy kb 10 nm-es kerti falam amiről elvált a vakolat, kőművest pedig már egy hónapja hiába hívok amikor mondom hogy kb 10nmről van szó kiröhögnek, úgyhogy úgy döntöttem megcsinálom magam.

Milyen anyagot kellene vennem, hogy fölkenjem? Olvastam mindenfélét, hogy kenjem be csemperagasztóval mert az a biztos egy másiktól azt hogy lábazathabarccsal valahonnan meg azt hogy sima kültéri vakolat is jó lesz.


[link]

Itt egy kép a falról mivel közvetlen kapcsolatba van a talajjal es elkerülhetetlen hogy locsolásnál ne csapodjon fel rá a viz olyan anyag kellene ami birja a vizet és nem repedezik szét száradás után.


Az lenne a legegyszerűbb ha valami zsákos előre kevert dolgot vehetnék csak azt nem tudom melyiket.

Előre is köszönöm a válaszotokat! :)


2018. máj. 24. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Szimpla kültéri vakolat megteszi. Nem kell félni tőle. Nem tudom, hogy találsz e zsákosban ilyet. Szerintem a legjobb az lenne, ha te kevernéd be és kicsit cementesebbre csinálnád. Bár régebben volt a LB-PRÉMIUM nevű zsákos holmi. Arra nem nagyon volt panasz. Ahhoz csak vizet kell adni.
2018. máj. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Zsákos vakolatból a lenti linken lévőt javasolnám (szerintem ezzel a legjobb dolgozni):


[link]


Ezen kívül még használj vakoló hálót.

2018. máj. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez kisméretű tégla, nem pedig vályog!


Nagyon nem mindegy!

2018. máj. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem valami lélegző vakolattal próbálkozz. A salétrom elégé benne van a téglákba és hamar ledobja.

Alól meg jó lenne valami lábazat ,protekciós járda.

2018. máj. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!