Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megközelítőleg hány kw-os...

Megközelítőleg hány kw-os vegyestüzelésű kazánt vegyek?

Figyelt kérdés

Adott egy 106nm-es ház,296 légköbméterrel.

A falazata tégla,szigetelés nincs rajta (még,meg nem is tudom mikor lessz:)).

Nyilászárók cserélve lesznek újjakra,lessz 10db radiátor.

Meg akarok 1500 literes puffert is.

Az lenne a kérdés hogy mekkora kazán kellene ehhez a fűtéshez,mert alul és túl kalibrálni sem akarom sokkal.

Már egy kazános oldalon kérdeztem,a válaszra várok, de az lenne a biztos, ha itt is mondana tippet hozzáértő személy.


2018. jún. 5. 12:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Van erre egy csomó kalkulátor, ami használható mint ökölszabály, teljesen jók. A pufferrel pedig ha több a teljesítményed, nem lesz gond, mert a pluszot eltudod tárolni.

De ez kb sztem úgy 15- max 20kW körüli.

2018. jún. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Inkább kicsit nagyobb legyen mint kissebb pláne pufferral. Szerintem egy 20 kw-os jó. Ha van puffer úgyse gond ha kicsit nagyobb a kazán mert nem veszik el az energia. Ha kissebb akkor csak bajlódsz vele hogy a puffertbis felfűtsd.
2018. jún. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Saját konkrét tapasztalatot tudok írni, kb hasonló paraméterekkel.

A ház adottságai a kiinduláskor: 320 légköbméter, b30-as tégla, összes nyílászáró új és hőszigetelt, tetőben 20 cm kőzetgyapot, 7 db radiátor. Ehhez vettünk szakember (szakember ajánlása+ pénztárcánk által megszabott határok alapján) egy Ferroli SFL3 pellet/vegyes tüzelésű kazánt, aminek a névleges teljesítménye fával 19KW, pellettel 22KW. Teljesen jó volt addig a pillanatig, amig nem tettük fel a 10 cm-es homlokzati és lábazati hőszigetelést, mert onnantól kezdve konkrétan kánikula volt a lakásban, kénytelene voltam még egy 1000 literes puffert utólag telepíteni, amit nem bánok. Szóval szerintem egy 20 kw körüliben gondolkozhatsz.

2018. jún. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!