Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyi költség egy szerkezettk...

Mennyi költség egy szerkezettkész ház befejezése? Találtam egy nagyon jó árú házat de szerkezetkész. Engem pedig értelemszerüen a végösszeg érdekelne.

Figyelt kérdés

Olyannal riogatnak hogy a szerkezettkész a teljes ár 10%-a csak s ez csak egy marketingfogás, szinte nincs is hát csak ugy látszik.


Hogy konkrét legyek, ablak megvan, tető is ajtó is. Belső lépcsők is, és belső vakolat is, nem a tégla látszik. De ennyi. Víz a kertben.


Amiket eddig hallottam:

Fürdőszoba minimum fél millió.

Konyha ujabb fél millió.

Emésztő?

Parketta mondjuk 100 nm-re? Abból könnyen számolok át ha nem pont annyi?

Radiátor rendszer gázkazánnal együtt ugy tudom 1.3 millió s ez adja a melegvizet is, a gáztüzhely meg benne van a konyha fél milliójában.

Elekromos rendszer fél millió.

Kihagytam valamit?


2018. jún. 16. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Én most újítok egy régi házat, fürdőszoba eddig nem volt benne, úgy, hogy semmi extrát nem vettem, kád, mosdó, wc, bojler ez önmagában 150.000

Csatorna és víz ki és bevezetése anyagár 150.000

Munkadíj 150.000

És a betonozást, burkolást nem szakember csinálja, hanem én mert arra már nem tellene...

Villanyszerelő anyagár 60.000volt csak a fürdőszobára, munkadíja pedig óránként 2000 kb 16 óra véséssel mindennel...

És nekem csak 1 fürdő kellett...

2018. jún. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mellesleg asztalos vagyok, mai divat konyháknál sokszor csak az anyagár félmillió... mire gépészet megfelel a mai kornak, arra rámegy 1-1.5 millió is lazán.
2018. jún. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Akkor a félmillió/ fürdőszoba jó tipp volt?

Igazából nem divat fürdőszobára gondoltam, hanem csap kiállás a falban (hídégvíz s meleg a bojlertől), lefolyócső vég a falban s ez alulra lent az összefolyó nyílás befalazva (padló csempézve) illetve csempe 2 méter magasan.

A bojlert a mosdót beszerzem bontva s felszerelem bekötöm magam. A kádat is elvileg. Ez így akkor mennyi lehet? (Csak a fürdőszoba bár a konyhával egyben érdemes kiépíteni, hisz ugyanoda menő ugyanonnan jövő csövek.)

2018. jún. 16. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!