Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Három fázis van a lakásban.2...

Zolikarak kérdése:

Három fázis van a lakásban.2 kismegszakítót lekapcsolok ennek ellenére az egyikén 110 v-ot a másikon 60-at mérek. Ez mitől lehet? Aggaszt ez a jelenség.

Figyelt kérdés
2018. júl. 1. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Azzal kezdeném a mondandómat,hogy én nem igazán értek a villamossághoz ilyen szinten. Csupán azt írom le most,amit gondolok az eddigi tapasztalataimból/hallásból/. Akár tévesen is.


Először is, van olyan hogy áthúzás. Két vezeték között az elektromos áram át tud húzni. Ez fázisnál nem túl valószínű, hisz elvileg szigetelve van,de attól függ hogy hol és hogyan mérted ! Két fázis között szokott lenni feszültség. Fázis és nulla között szokás mérni azt,hogy mennyi a tényleges.


Vagyis (SZERINTEM!) ha kettő le van kapcsolva és fázis+nullával méred külön külön a fázisokat, az azt jelenti ,hogy vagy áthúzás van, vagy az adott fázisról valahogy átkötés van a többi fázisra. Legyen ez mondjuk a belső rendszereden keresztül. Például a 3 fázisú berendezések bekötéseinél stb. Én LAIKUSKÉNT ezt tudom elképzelni.

2018. júl. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

1# inkább ne írj ha nem èrtesz valamit.

Kèrdezőnek, attól függ, hol ès mihez kèpest mèrted. Mèrhettèl induktív ès kapacitív feszültsèget. Vagy valós èrtèket, ha egy másik fogyasztón keresztül keresztül visszajövő feszt mèrsz,ha közös a nulla; rossz a nulla földelèse, e mitt mèrsz mást. Ennyiből ezt nem lehet pontosan megmondani.

2018. júl. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egy több tíz Megaohm belső ellenállású digitális multiméterrel mérted, és az már akkor is jelez valamit, ha két egymás mellett futó vezeték esetén az egyik kapacitív úton megszórja a másikat.
2018. júl. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha minden megfelelően működik, akkor ne aggasszon semmi. Ahogy írták előttem, sok lehetséges oka lehet, és egyik sem hibajelenség. Tapasztalatom szerint ilyenkor a legtöbbször a közös nullán visszafolyó áram miatt van.
2018. júl. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ketteske. Ahhoz képest,hogy nem értek hozzá lényegében te is ugyanazt írtad. Csak én nem írtam oda hogy induktív meg egyebek. Az megint más,hogy te esetleg jobban tudod,hogy mi mi miatt van.
2018. júl. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köss rájuk egy 40W-os izzót, akkor mérjed!
2018. júl. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Fázis és nulla közt mértem, közös a nulla és valóban digitális multiméterrel mértem. Hozzá teszem fázis és fázis szál közt is hasonló értékeket mutatott. Közvetlen a mérő utáni kismegszakítóknál mértem. Akkor valószínüleg jólvan így mert hibát sehol nem tapasztaltam.
2018. júl. 1. 18:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Hagyományos, analóg műszerrel mérj, az a biztos.
2018. júl. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!