Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csemperagasztó homlokzati...

Csemperagasztó homlokzati vakolat kiegyenlítésére?

Figyelt kérdés
Festeni szeretnénk a házat kívülről, a vakolat régi, de stabil, viszont nem sima mindenhol a felülete. Apósom egy réteg fagyálló csemperagasztóval szeretné festés előtt kiegyenlíteni. Én ilyenről még nem hallottam, felénk nem csinálják. Ez egy új szokás, vagy rég bevált módszer?

2018. júl. 2. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Én be is hálóznám alatta.
2018. júl. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hálót is tennék bele én is, de így meg nem is kis munka, meg a ragasztót közvetlen úgy tudom nem szokták festeni, ha más nem is egy kültéri glettel még áthúzzák, viszont ha már ennyit bajlódok akkor meg már tennék fel egy szigetelést aztán tényleg egyenes is lesz, meg értelme is van a felhajtásnak.
2018. júl. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A legfontosabb kérdés az, miből van a falazat?
2018. júl. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Maltert használtak régen és ma is sok helyen. ,vagy mint az apósod a csemperagasztót.Ez utóbbi drágább,de erősebben is köt a falazathoz.Az alapfelületnek ugyan olyan pormentesnek kell lennie ,mint a malternál.

Annyi a hátránya csak ,hogy nem tudsz olyan vastagságban felvinni annyit egyszerre mint a malterból és többe kerül.

Simán csinálhatja az apósod ,ezzel nem lesz gond,de előtte egy vizes,csemperagasztós híg keverékkel fröcskölje le a javítandó tisztított felületet,hogy a port lekösse.Ugyan úgy mint ezt a malter alá is kell,mert ez sem fog tapadni a poros,száraz falra.

2018. júl. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:
0%

Nem jó rá.


Kis történet akkor..


Belvárosi udvar autóparkolókkal és tele illesztési hézagokkal. Na kitalálták, hogy csemperagasztóval behúzzák a réseket. Szuper is volt és ráment asszem egy héz vagy kettő két embernek, néha háromnak. Az első télen elkezdett kirepedezni, kimállani. :D Vajon miért?


A csemperagasztó nem nagy vízterhelésre van! Azt nem bírja, se a fugázó sem. Ahol megbomlik a festék ott abban az évben olyan is lesz, megszívja a nedvességet és szét is fagy.


Vegyetek erre való anyagot amit amúgy is bárhol megkaptok.

2018. júl. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!