Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felújításnál mik azok a...

Gabesz077 kérdése:

Felújításnál mik azok a munkák amit csak szakember (értsd. Olyan ember akinek papírja van róla) csinálhat?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a fűtést (gáz), és elektromos hálózatot csak szaki csinálhatja. De mi a helyzet pl. a vízzel. Azt megcsinálhatom én ha érek hozzá de nem vagyok vízvezeték szerelő? Vagy tetőgerenda csere? Ahhoz is ács kell?

2018. júl. 2. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Villanyszerelésnél egyedül az órához és az ahhoz tartozó megszakítókhoz nem nyúlhatsz, csak is kizárólag olyan szerelő akinek papírja van arról hogy a szolgáltatóhoz tartozó dolgokhoz villanyóra ugye hozzányúlhat, tehát leszedhet plombát, és fel is tehet újat. De ezt sem végezheti akármilyen szerelő, hanem csak az aki vagy az adott villanyszolgáltató alkalmazotta, vagy külön szerződése van velük arról hogy hozzányúlhat a dolgokhoz. A házon beüli vezetékcserét, konnektorokra való rákötést te is elvégezheted ha értesz hozzá.

Vízvezeték cserénél is ahhoz a részhez nyúlhatsz ami az órán belül van mert onnantól a tiéd, ami az óra előtt van az a szolgáltatóé. Tető meg úgy javíthatsz, újíthatsz fel ahogyan akarod, csak ha teljesen újat akarsz felrakni, ami végett változik az egész szerkezete is ahhoz kell hozzáértő ács, meg engedély.

Gázszereléshez mindenhogyan szakember kell.

2018. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gázszerelés, klíma, ezekhez szaki kell. A szolgáltatói oldal az egy külön világ, még ha szakembör vagy akkor sem nyulhatsz hozzá, csak akkor ha az adott szolgáltatónál vagy regisztrált szerelő. A többit csinálhatod, de ugyan olyan felelősséggel tartozol a munkád után mintha egy hivatásos csinálta volna. Pl ha miattad agyoncsap valakit az áram mert a földelést elkötötted, akkor te leszel a hunyó, valahogy úgy fog kezdődni, hogy ..foglalkozás körében elkövetett halált okozó gondatlan veszélyeztetés..
2018. júl. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM AZ EDDIGI VÁLASZOKAT!


Ha csak a gázkazánt cserélem ki, de a többi részhez nem nyúlok ,az engedélyköteles, Ahhoz is kell gázterv?

2018. júl. 4. 15:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Gázterv akkor kell, ha más típusú készüléket raksz fel, mivel a gázterven fel van tüntetve a készülék típusa, teljesítménye. Ha te a rossz kazánodat stikában kicseréled egy jófogáson vett ugyan olyan kazánra, az ellenőrizhetetlen, nem lehet megdőlni vele. Bár találkoztam Bp-n olyan kazánokkal, amelyek burkolatát a szolgáltató matricákkal leragasztotta, gondolom azért, hogy ne tudják kicserélni a készüléket. Mi megoldottuk úgy, hogy a burkolatot átszereltük. Ha hivatalosan szerelővel csináltatod a kazáncserét akkor létezik most már egy egyszerűbb engedélyezés, azt hiszem minőségi készülékcsere a neve, és nem tervköteles, hanem csak regisztrációhoz kötött. De még egyszer mondom, a magyar jog szerint bármit megszerelhetsz, ha valami nagy gáz lesz belőle, a bíróságon nem azt fogják nézni hogy volt-e az adott munkához papírod, hanem azt, hogy szakszerű volt-e a munkavégzés. Egyszer volt egy ilyen ügyem, én csak tanú voltam, és ott magyarázta el a bíró hogy is van ez. Bele gondolva, ez így logikus, ugyanis ha egy szakember csesz el valamit, papír ide vagy oda, felelősségre vonható.
2018. júl. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mindig mindent magam csinálok. A gázhoz nem nyúlnék, ezért azt be sem köttettem.
2018. júl. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!