Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A kínai biztonsági ajtók...

A kínai biztonsági ajtók tényleg rosszak?

Figyelt kérdés

Lakásfelújítás kapcsán kicsit elakadtam, mert az egyik szaki azt mondja, hogy kínai ajtót ne vegyek, "mert az kínai", de máshol meg azt mondják, hogyha a megfelelő minősítést megkapta az ajtó akkor nincs vele semmi baj. Nem tudom mit gondoljak. Igazából még csak nem is olcsó annyira, hogy gyanús legyen (130ezer).


Konkrétan erről van szó:

[link]


Ti mit mondanátok?



2018. júl. 10. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok odáig értük, de ezt rakattam be az alábbi megfontolások miatt: ennyi pénzért nem kapok beépített ajtót ami azért véd valamit, bizonyos részeit ki lehet cserélni, így hatásosabb lesz a védelem, elég jó a hang és hő gátlása. Nálam 2 éve probléma mentes, több ismerősömnél 4-5 éve működik gond nélkül. Persze vannak és olvastam ellen véleményeket is, hibákat is.

Mint utána nézel, a minősítésük rég lejárt, nincsen hiteles jelenleg nekik, egyik kínainak sem. Ezeket sokan sok néven forgalmazzák, de valójában ugyan azok(HI-sec, és a többiek...). Cilinder betétük 4-6 perc alatt nyitható, védelmük szinte semmi. Beépítésük sztem kívánnivalót hagy maga után.

Mindenesetre a 90mm vastagságút vedd, és legyen rajta két független zár.

Egyik hibája és gyengéje a lemezből hajtogatott tok, ami lapul. Így a dűbeles rögzítés után a tokot belül körbe kifújtam purhabbal, ami belülről nem csak jobban tapasztja, de kitöltve ellenállóbbá teszi tokot (előtte a kivágott lyukaknál eltömítettem-tokon belül).

Jól beállítható jól szuperál, jó a hanggátlása. A cilinder betétet most készülök cserélni egy ABUSZ típusra, ami jobb védelmet ad, nagy a választéka és a kulcsa is megfelelő a pajzshoz. Az alapból hozzá adott zár címer (pajzs) nem sokat érő, 1 év múlva alapból törik a kilincs. Ezt kicseréltettem a vastagabb külön megvehető pajzsra, ami erősebb és nincs vele gond.

Vannak gagyi részei, de ennyiért ajtót nem kapsz, ami véd is valamit. Ha valódi biztonsági ajtóban gondolkozol, ne ezt vedd meg! Én ajtót kerestem elfogadható pénzért, és ne legyen könnyen nyitható. Ezt tudja, és kis ráfordítással egészen jól tudja.

A linken lévő bevezetés a sok dicséret egy nagy humbuk pedig.

2018. júl. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ!

Az mondjuk pozitív, hogy Te tudtál venni hozzá új betéteket, mert a legtöbb negatívumot ezzel kapcsolatban olvastam, hogy nincs hozzá alkatrész, semmi sem szabvány, stb.

2018. júl. 10. 19:54
 3/10 anonim ***** válasza:

Én ennyiért egy tömör fa ajtót vennék, pár lakást felujítottam már, a műanyag is vacak, a kínai is.

Én visszatérek a fához.

Igaz hogy festeni kell, de nem nyomom be vállal mint a papír vékonyságúakat.

És a hanggátlása is jóval jobb.

2018. júl. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A cilinderbetèt cserèlhető, a felső eu szabványos, a főzár kissè eltèr de cserèlhető. Van cèg aki foglalkozik a kategória emelèssel is. Eredeti kulcs nem másolható, mert nem eu szabvány.


Èn olcsóbban vettem beèpítèssel, de annyièrt jó tömör fa ajtó nincsen. Ès sokkal jobb a hanggátlása

2018. júl. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bátor Tintanyúl válasza:

A "MABISZ-minősített" szöveg elég gyanús! Miért nem írják oda, hogy hányas osztályba sorolták?

A MABISZ ugyanis BÁRMIT minősít, amit odavisznek neki. De pl. egy Mabisz 2. osztályú ajtó 3 (!) perces áttörésgátlást szavatol, ráadásul egy csavarhúzó, egy kiakalapács és egy faék kell csak a 3 perchez! A Mabisz 5. osztály ezzel szemben 15 percig áll ellen egy méteres pajszerral, hidegvágóval és flex-szel felszerelt betörőnek (ami azért elég zajos meló).


Ezen az oldalon próbálj rákeresni az ajtó típusára:

[link]

Ez a MABISZ által bevizsgált biztonságtechnikai termékeket tartalmazó adatbázis. És bárhonnan rendelsz, kérd el előtte a minősítést! Az sokat elárul (ha más nem, akkor a reakciójuk).


Én tavaly télen futottam meg ugyanezeket a köröket, és sajnos arra jutottam, hogy 200-220 ezer körül van az optimális megoldás - olcsóbban pedig csak hamis biztonságérzetet kap az ember. Sajnos.

2018. júl. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Bátor Tintanyúl válasza:
Hopp! Meg is van az oldalon említett MABISZ – 3011-10-2/20051020 minősítési tanúsítvány! 3-5 perces ajtó. :-(
2018. júl. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kínai pajszer és a kínai kalapács ellen talán megvédenek.
2018. júl. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az a minősítés nem minősítés!

Ha rákeresel már 10 éve lejárt. Tudtommal pedig 6-7 éve nem is adtak ki kínai ajtóra új minősítést! Valamint a lap 2. felében, nincs bejelölve a pontos ajtó beépítés sem, amivel a minősítést megkapta valamikor és tudta az 5 percet. Ennyit a hivatkozott papírról.(3 perc volt az 1 záras). Ez nem biztonsági ajtó,csak egy több ponton záródó acél ajtó! -én nem is biztonságinak vettem annó.

[link]

ja, az ÉMI engedélyt beírv megsemmi...

2018. júl. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Közben rátaláltam a Nívóra, szerintem tőlük fogok ajtót venni. Csak ezek után kicsit elment a bizalmam ennek a linkelt cégnek a többi terméke iránt is (CPL fóliás beltéri ajtót és 6 légkamrás német műanyag ablakokat is tőlük terveztem venni).
2018. júl. 11. 11:19
 10/10 Bátor Tintanyúl válasza:
Ha gondolod, mindkettőre tudok céget ajánlani, csak nem akarok tiltott reklámtevékenységet folytatni. :-) Ha dobsz egy privit, szívesen megírom a téli tapasztalataimat ajtó- és ablakcsere ügyben (eléggé körülnéztem).
2018. júl. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!