Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 300. 000, - Ft villanyszerelői...

VeryBig kérdése:

300. 000, - Ft villanyszerelői munkadíja, nem sok kicsit?

Figyelt kérdés
Egy 130 négyzetméteres családi ház új villanyhálózatának kiépítésére 300.000,- Ft munkadíjat számolt a szaki! Az anyagot én vásárolom. Helyiségenként 3 db dugalj és egy mennyezeti lámpa szóval összesen van 25 db dugalj és 15 db lámpa melyből 3 váltó kapcsolós. Baranya megyében, számla nélkül nem sok egy kicsit a barátinak mondott 300.000,- Ft???

2018. júl. 23. 11:32
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
79%

Durva milyen lepontozasok mennek...

En nem akarok beleszallni senkibe paros labbal, de a 10ezer/negyzetmeter (igen, tudom, a vezeteket meg mindig nem negyzetmeterre merik, megis igy hatarozzak meg az arakat) az realis piaci ar. Nem azt mondtam hogy az jo, vagy hogy szemely szerint en szorgalmazom, hogy legyen ennyi, de ez most a realis, versenypiaci ar, ami teny.

Ilyenkor ket dolog tortenik itt mindig. De legyen szo barmilyen szakmunkarol, legyen az festes, burkolas, kutyafule:


1) En kihozom anyagarban, nem nagy munka, egy felkaru leszazalekolt bena is meg tudja csinalni, aki erre szakit hiv az meg is erdemli hogy lehuzzak, biztos tokre megeri heteket varni egy fel napos melora, stb.


2) XY penzbe kerul, ehhez kepest ez draga/nem draga.


Oke, minden tiszteletem az elsonek hogy megcsinaljak, de egyreszt nem ez volt a kerdes. Masreszt aki szakmunkat vesz igenybe az nem veletlenul nem maga csinalja meg. Vagy nem ert hozza, vagy nincs ideje munka mellett. Borzalmas, hogy milyen iranyba ment el ez a temakor...igen, most en is szetoffoltam, de mar tok mindegy. Lehet lepontozni, az tok jol megy!

2018. júl. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!