Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűtés télen villanykazán-"H"...

Fűtés télen villanykazán-"H" tarifa kombinációval?

Figyelt kérdés
Pár éve vettünk 1 kétszintes padlásszobás házat.A ház 85-ben épült.A nyílászárókat kicseréltük műanyagra.Eddig vegyes tüzelésű kazánnal fűtöttünk,gravitációs központi fűtés van kialakítva.Valami kényelmes opción törjük a fejünket,mert ki szeretnénk váltani a fa tüzelést.Tudom,hogy a klíma meg a hőszivattyú lenne a legjobb,viszont mindenképpen szeretném a központit továbbra is használni,mivel a radiátorok is nemrég lettek cserélve.A minap beszéltem 1 fűtésszerelővel,aki a villanykazánt ajánlotta,H tarifával.Azt mondta,hogy nem sok költség bekötni.Viszont mindenhol azt olvasom,hogy nagyon drága.Mit tegyünk?A gáz nincs bevezetve,fával nem akarok,és időm sincs vele foglalkozni,állandóan dolgozunk.

2018. júl. 23. 14:17
1 2
 1/11 Trafó1 ***** válasza:

A H tarifához át kell alakítani a villanyóra szekrényt és akkor is dátumhoz kötött a használata, okt15--ápr 15 között kedvezményes de akkor sem olcsó, utána rendes tarifás, csak meghatározott jóságú tényezővel rendelkező berendezések használhatók hozzá. a fa kategóriákkal olcsóbb.

Egyénileg ki kellene számoltatni egyáltalán menyi energia fogyna el évente villamos fűtésre. Tájékoztatóúl a saját tapasztalatomat tudom csak mondani az én házam hőszigetelt, és műanyag nyílászárós, tetőtér beépítéses,évente 15 Kw villamos energiát használok el de ez a teljes nem csak fűtésre megy, fűteni viszont villannyal fűtök. A lakás kb tetőtérrel együtt 120négyzetméter.

Nekem csak az áramdíj kedvezmény miatt éri meg ezzel fűteni.

2018. júl. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Trafó1 ***** válasza:
100%
Ja és villanykazánt nem lehet H tarifával üzemeltetni mert nem hőszivatyús berendezés.
2018. júl. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Trafó1 ***** válasza:
2018. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, a hőszivattyúhoz lenne a H tarifa.

A gravitációs rendszerbe nagyon sok víz van, és ez így alapból sem jó. Nagyon nagy lenne a hőingás, mire felmelegszik ennyi víz. Bár vannak okos termosztátok és pid szabályzás ami kiküszöböli ezt.

Viszont szigetelést nem írtál, így a villany kazánnak is elég nagy teljesítménynek kell lennie, aminek a kiépítése/bevezetése sem olcsó.

2018. júl. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Üveggyapot szigetelés van a tetőn,ez eredetileg lett csinálva,mi meg a nyílászárókat cseréltük.
2018. júl. 23. 19:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Sokkal jobban jársz, ha a gázt kötteted be!
2018. júl. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Most akkor tényleg nem igényelhető elektromos kazánra H tarifa?Mert akkor marad a klíma,más megoldás nem nagyon jöhet szóba.
2018. júl. 25. 13:26
 8/11 anonim ***** válasza:

H tarifa csak COP=3 fölötti jóságfokú berendezésekre igényelhető. Szóval csak olyan hőszivattyúra (a klíma is az) vehető igénybe, amely 1 kWh elektromos áramot használva a hő szivattyúzására, közben 3 kWh hőt szivattyúz be a lakásodba (a kinti levegőből, vagy a talajszondából, vagy valami más kinti hely hőtartalmából).

Az elektromos kazán ezt nem tudja, ott egy az egyben "égeted" el az áramot, azaz 1 kWh áramot elhasználva 1 kWh hőt termelsz. Ezt nem támogatja állam bácsi H tarifával!

2018. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. júl. 26. 15:11
 10/11 anonim válasza:

Itt olvasd végig: https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__rezsi__7649061-villan..



Ugyanez volt a gondom.

Se vezetékes gáz nincs nálunk, se időm/energiám/kedvem nem volt a fatüzeléshez (tudom mit érzel :( 2 évig én is szenvedtem vele.



A fenti posztban megtalálod a megoldást :)

2018. nov. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!