Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakásba a falak festését...

Panel lakásba a falak festését vagy inkább tapétázását ajánlanád?

Figyelt kérdés
Panel lakásomat fel szeretném újítani, véleményeket és javaslatokat kérek tőletek,lehetőleg indokot is írjatok, hogy Pl.: miért a festés vagy miért inkább a tapétázás, mi az előny és mi a hátrány, egyik másik verziónál?

2018. aug. 4. 23:42
1 2
 1/16 anonim válasza:
57%
Ugyan nem vagyok profi, de tapasztalatom van. Szóval a lakásomban van szoba ami simán festve van és van ahol van tapéta. Szerintem érdemes farost tapétát feltenni és azt lefesteni. Ez azért jó megoldás, mert többször át tudod festeni ha megunod a szint. Vagy elkopik stb... a festés egy olcsóbb megodás, de én úgy tapasztalntam, hogy az ajtók körül 1-2 év után elkezd felválni a festék. Én a tapétát javaslom, főleg ha hosszabb időre tervezed a felújítást.
2018. aug. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Tapéta. Nehezebb leverni, mint a sima falat, kevésbé látszanak meg rajta az egyenetlenségek. Ha beversz egy szöget/lyukat fúrsz, akkor a fal nagyobb darabon is leválhat (mármint a glett és a festék), a tapétánál ez ki van zárva. És szerintem egy fűrészporos tapéta még jobban is néz ki, plasztikusabb, mint egy sima fal. Szóval MINDEN a tapéta mellett szól.
2018. aug. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1# -es Első válaszadó ! Köszönöm, szép válasz ! Külön köszönöm , hogy időt is szántál a válasz megfogalmazására és saját tapasztalatodat is megírtad.

Természetesen várom a többiek javaslatát , tanácsát, tapasztalatát, és nem baj, ha nem profi szakemberként írtok, hanem "civil" emberként. Természetesen szívesen fogadom a szakemberek tanácsát, javaslatát is !

2018. aug. 5. 01:22
 4/16 anonim ***** válasza:
27%

Én nagyon szeretem a tapétát, szerintem sokkal szebb és esztétikusabb, bensőségesebb, meghittebb és hangulatosabb, vagy éppen modernebb mint a festés, de hálát adok a sorsnak, hogy nem tapétáztattam ki a lakást.

Megvettük a lakást, gyors festés után költöztünk. Fél év múlva csőtörés 1 emelettel felettünk, totál eláztunk több helyiségben is. Ha tapéta lett volna, kuka az egész, újratervezés.

Aztán eltelt 1 év, csőtörés 2 emelettel felettünk, újból totál eláztunk. Másfél év alatt kétszer.

A sima egyszerű színre festést gyorsabban és olcsóbban ki tudtuk javítani, mint ha háromszor kellett volna tapétáznunk. A festés könnyebben, olcsóbban és gyorsabban javítható, ha megsérül. Viszont kevésbé szép (szerintem).

2018. aug. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

2 # -es Neked is köszönöm, szép válasz !

A tapétáról azt is mondják, hogy poros és alatta atkásodhat is,stb. Szóval vannak negatív mendemondák is a tapétáról. Aztán vannak akik az ismerőseim közül azt mondják, hogy a tapéta már nem divat. Na értem én , hogy a divat az vitatható, hogy mi a divat és mi nem az, meg aztán ízlés kérdése is lehet, hogy kinek mi tetszik, tapéta vagy festés.

Várom a válaszokat, várom az érveket, hogy kinek mi a tapasztalata, javaslata.

2018. aug. 5. 01:32
 6/16 A kérdező kommentje:

4 # -es Köszönöm, szép válasz jó érvelés !

Elfelejtettem mondani, hogy a legfelső szinten lakom 4 szintes panelba 4.emeleten. A tető szigetelése új és az egész ház körbeszigetelt, új műanyag nyílászárókkal.

2018. aug. 5. 01:39
 7/16 anonim ***** válasza:
27%

Ez esetben a tapéta mellett döntenék. :)

Nem mellesleg 3 éve lakunk ebben a lakásban és tervben van, hogy éppen a leázások miatt (és az erkélyen landoló csikkek tömege miatt) lecseréljük egy magas emeletire, vagy talán legfelső emeletire.

Sikeres felújítást! :)

2018. aug. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
Attól függ, hogy milyen a fal, mi van most rajta. Èn már kapartam le panelban tapètát, konkrétan lyukacsos a beton. Ezt ugye a tapéta eltakarja,de festeni így nem lehet. Vagy legletteled és lecsiszolod(ami kemèny meló) vagy marad a tapétázás. Nekem alapból egyénként a festés jobban tetszik, de ha panelban laknèk èn is a tapétát választanám.
2018. aug. 5. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A tapéta előnyeivel szemben azért meg kell említeni néhány hátrányt is: A tönkremenetel tipikusan úgy zajlik le, hogy felpöndörödik, és a javítása nehézkes.


Míg festett fal esetén a hibák javíthatók gipszeléssel és az adott részen való újrafestéssel.


Ezen túl a legközelebbi felújításkor a régi tapétát le kell szedni. Ez elég fárasztó munka tud lenni.

Bár azt mondják, 2 tapéta réteget egymásra szabad rakni.


Néhány előny a hátrányok után: Egyedi mintázat választék szerint. A hőszigetelése jobb, mint a festett falnak.

2018. aug. 5. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
26%

Több mint 20 évet laktam tapétás lakásban. Úgy költöztem el (szüleimtől), hogy soha többé tapéta. :)

Poros, könnyen koszolódik, a lemosható nem bír annyit. Asztmásként rémálom.

Javítani nehéz és nem bír annyit, mint egy festés. Kunkorodik, felválik, olcsó hatású.

2018. aug. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!