Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ismertek Budapesten olyan...

Ismertek Budapesten olyan festékboltot, ahol megbízhatóan bemérnek nekem falminta alapján színkódot, majd kikeverik a festéket?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy a falból viszek nekik mintát, amin betudják mérni remélhetőleg.

Mennyire kivitelezhető ez?

Lehetőleg egy ismert, megbízható helyre vinném.


2018. aug. 5. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Általában színskálájuk van, és akkor viszed a mintát és megkeresed azt, ami azonos, és kikeverteted.

Én csak zománcfestéket kevertettem, falfestékről nem tudok semmit.

2018. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ezzel csak az a baj, hogy a pontos színt tudják bemérni, ami nem jó. Ha lefestesz egy falat, az az évek alatt pár árnyalatot világosodni fog. Na már most, ha beviszel egy darabot, akkor azt kikeverik és száradás után ha szerencséd van, nem lesz kivehető az új és a régi, de pár hónap/év és fel fog tűnni.

Erre is van megoldás. Az egész falfelületet kell lefesteni. Szóval nem a szoba mind a 4 falát, csak az egyiket, mert minden oldalra máshogy vetődik a fény és nem lehet majd megmondani melyik melyik, még akkor sem, ha pár árnyalattal sötétebb vagy világosabb.

2018. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

asszem a Praktikerben is kevernek falfestéket, de lehet rosszul emlékszem.

azt tudom hogy valamelyik barkácsáruházban van ilyen szolgáltatás.

2018. aug. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!