Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Létezik, hogy ennyibe kerülne...

Létezik, hogy ennyibe kerülne egy kondenzációs gázkazánra cserélés?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat, lakóterület 70 nm. Van benne egy sima gázkazán, amire a padlófűtés és a radiátorok is rá vannak kötve, kéménybélelés minden van, télen még fűtöttek vele. Szerettük volna lecserélni egy kondenzációsra, de amikor megkérdeztük egy fűtésszerelő céget, elállt a szavunk.

Mivel eddig csak telefonon érdeklődtünk, elmondtuk, hogy a paramétereket, mi van most, és mik a feltétele és mennyi lenne a csere.

Erre elkezdték mondani, hogy az a kéménykiépítés, ami van, nem jó, új kell, meg még sok minden egyéb, ami a sima gázkazánhoz nem, de kondenzációshoz már kell, és így kijött egy 1,6 milla + kond.kazán ára.

Ez így létezik?


De! Ami fura volt nekem, hogy azt mondták, hogy ha a mostani sima kazán esetleg elromlana és csak egy nem kondenzációsra akarjuk kicserélni, azt nem lehet, mert van valami szabályozás, hogy aki cserél/újat vesz/épít, az már csak kondenzációsat építhet be.

Most ez komoly? Van ilyen? Mert nem akarom elhinni, hogy kötelezhetnek erre jogszabályilag. Valahogy nekem ez sántít.

Persze megkérdezünk más gázost is, de na... hátha valaki nemrég átesett ilyen cserén, esetleg szakember és tud okosat mondani.



2018. aug. 9. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igen, egy ideje már így van, hogy csak kondenzációsat építhetsz be, minimális kibújási lehetőséggel, de az csak speciális esetekben érvényes.


Ismerősömnél beépítettek egy kondenzációs kazánt a vegyes mellé, 1 millió volt mindennel együtt, s itt még a gázt is be kellett kötni.


Tehát szerintem bőven sok az a majd 2 millió forint, ebből már egy fűtésrendszert is ki lehet építeni.


Meggondolandó az is, hogy ha csak 1 millióért csinálnák is meg, hogy mennyi idő alatt térülne meg.


Mennyi volt most a gázszámla?

2018. aug. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Valóban igaz már csak kondenzációsat tehetsz be. Ebben nem hazudtak. És igen a régi bélelt kémény nem alkalmas a kondenzációshoz. Gondolhatod nekem dupla kéményem lett kiépítve. Vegyes és gázos. De mire oda jutottam hogy gáz kazánt tegyek be már csak kondenzációsat lehetett. Most van egy csili vili gázkéményem ami semmire se jó. De az az 1.6 milla elég durva akár hogy is nézzük. Nézegesd a neten a kazánokat. Kiválasztasz egyet pl a Netkazán.hu ról. Én ott vettem. Nagyon készségesek. Ha olyan a házad és van lehetőség rá simán oldalra kiállhatsz egy kéménnyel vízszintesen. De az egész ott kezdődik hogy egy tervező csinál gáztervet. Ő megmondja mekkora kazán és milyen kémény kell. Ez a terv 50-60 ezer. Kéményátvétel díja 12000 . A kazánt kb 25-30 ért üzemeli be az illetékes szervíz. Ha oldalra kiállhatsz a kéménnyel akkor az 50 ezerből megvan. Na mindegy ez az 1.6 elég durva. Én ennél nagyobb munkát csináltattam tavaj 850 ezerért anyag plusz munkadíjjal kazánnal még egy puffer tartály is be let rakva a vegyeshez.
2018. aug. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Akkor végül is igaz, csak drága árat mondtak. Most jelenleg az a terv, hogy megnézetjük a jelenlegi kazánt, és ha jó, használjuk, amíg lehet, addig gyűjtünk meg felkészülünk.


Gázszámlát nem tudok nézni, mert az előző tulaj, nem mutatott, elég hanyagok voltak, de igaz mi se kértük, mivel mindenki annyit fizet, amennyit használ.

Tavasszal vettük meg az ingatlant, azóta felújítunk, és szeptember közepén költöznénk be, csak valahogy ezt mindig toltuk.

2018. aug. 9. 19:01
 4/14 anonim ***** válasza:
62%
Először nyílászáró csere, utána szigetelés, s csak utána a fűtés!
2018. aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
Én szintén kaptam egy 1.5-2M közötti összeget a kondenzációsra cseréléskor. Itt nincs padlófűtés, itt a nagy költség az lenne, hogy kondenzációsban alacsonyabb a vízhőfok, így nagyobb radiátorok kellenének. Plusz szintén az új kéménybélelés, levegőbevezetés, gázterv, stb. Igaz ez egy 2-300 ezres kazánnak volt ennyi.
2018. aug. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon magas ár. Mi pár éve cseréltettük le a régi kazánt kondenzációsra, összesen 600 ezer forintot fizettünk, és ebből maga a kazán volt 330 ezer. A többi a munkadíj, a tervek (máshová kellett tenni, ahol eredetileg volt, oda nem engedték) és az engedélyek. Nekünk kémény egyáltalán nem kellett, a kazán mellett, a falon vezettek ki egy kicsi csövet.
2018. aug. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#5 Hogy mekkora legyen a víz hőfoka, azt a kondenzációs kazánnál is te választod meg. Tény, hogy alacsony vízhőfoknál tud a legköltséghatékonyabban működni, de ha cserébe milliókért le kell cserélni az összes radiátort, akkor érdemes elgondolkozni, hogy megéri-e azért a pár ezer forintért, amit havonta spórolnál rajta. Nekünk is a régi bordás öntöttvas radiátorok maradtak mindenhol, ami elvileg nem ideális a kondenzációs kazánhoz, de tökéletesen működik vele.
2018. aug. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Koplárovics Béci ***** válasza:

Nem a radiátor lenne a nagy költség, hanem a kémény. Nem azért kell az alacsonyabb hőfok, mert nem bírja a kazán, csak épp magasabb hőfokon nincs értelme a kondenzációnak, mert ott nem az égéstermék melegítené a vizet, hanem a víz az égésterméket, plusz az égésterméket, így az égésterméket hajtó ventillátor magasabb hőfokon lenne folyamatosan, így sűrűbben kellene cserélni. 6-7 radiátorról van szó, ráadásul egyik-másik felhasználható másik helyen. Azaz maga a radiátorcsere max 100-150 lenne a teljes költségből.

Szóval nekem azt mondták, hogy max 50°C lenne a víz a kondenzációs rendszerben. Most max 70 (és a mostani cirkó még tudna többet).

2018. aug. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

No haladjunk akkor sorjában.

280 ezer körül már nagyon jó minőségü kondenzációst lehet venni .Saját kémény kivezetésük van,ha van rá lehetőség akkor falon ki,vagy hanem a tetőn.Elég drága,de minden van hozzá,ez nem a kazán tartozéka,külön kell venni.

Kell egy olyan szerelő,akinek van jogosultsága beszerelni.

Általában ő szokta hozni a gáz tervezőt,aki majd felelőse lesz mindennek .Ha kész minden,ő aki jelenti a gáz szolgáltatónak.Ott csak bejegyzik,egyéb nem is történik.

Nagy munkái a szerelőnek sincsenek,mert a régi már ki van épitve,csak a kondenz viz elvezetése lesz az új dolog .

Valószinű kell új érintés védelmi vizsgálatot csináltatni,mert ez kell a gázszolgáltatónak .

Végül annak a cégnek bejelenteni (ezt a szerelők szokták)

akik majd üzembe helyezik,hogy érvényes legyen a garancia

.

Én 700 ezernél nem tartom magasabbra az összköltséget reálisan .

2018. aug. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat. Sokat segített. Átnézetjük a rendszert, de elvileg működik, hiszen télen még fűtöttek vele, csak korszerűsíteni szerettük volna, de ha ez ennyire bonyolult, drága, és működik még egy ideig, akkor nem vágnánk most bele, hiszen épp elég gondunk van.

Köszönöm még egyszer.

2018. aug. 9. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!