Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kárpitozás otthon?

Kárpitozás otthon?

Figyelt kérdés

Vettünk egy használt házat, és a tulaj ott hagyott egy ebédlő sarokülőt, ami nagyon tetszik, viszont a huzatára ráférne egy felújítás.

Valaki csinált már otthon ilyesmit? Mi kell hozzá?

Nem szeretnék egy vagyont költeni kárpitozásra, gondoltam, hogy megcsinálnám én.



2018. aug. 10. 10:30
 1/5 A kérdező kommentje:

Ilyesmit képzeljetek el. (szóval nem óriási a szövet része):


[link]

2018. aug. 10. 10:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Simán meg tudod csinálni, nem ördögtől való.

Innen tudsz ihletet meríteni!

https://www.youtube.com/channel/UC8YjZ9O9HglSY4fzluW3PAw/vid..

2018. aug. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én agyba-főbe kárpitozok otthon.

Vettem egy ilyen tűzőgépet (5-10ezer között) a hozzávaló kapcsokkal, azóta kárpitozásban nálam határ a csillagos ég.:) (Nem érdemes nagyon olcsó gagyit venni, mert sok mindenre jó. Pl.szigetelés)

[link]

Egyébként vannak kárpitoskellék üzletek, ahol formára vágott, vagy vágattatott szivacsot és egyéb kiegészítőket is tudsz vásárolni.

2018. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Tanácsolnám, hogy finoman fejtsd le a régi kárpitot, mert ha nem szakadt, foszlott, lehet, hogy elég csak mosógépben kimosni és teheted vissza. Alacsony hőfokon, mert összemehet! Vizesen tedd vissza, akkor száradáskor kifeszül mint a dob! Ha viszont ócska és nem érdemes a mosással bajlódni, akkor is jó a következő anyaghoz szabásmintának.

2018. aug. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Néhány ülőfelületet én is javítottam. Az ehhez szükséges ismeretek nagy részét az Ezermester Kiskönyvtár egyes köteteiből olvastam el, de ahogy látom, az interneten a Kárpitos szakmai ismeretek c. könyv egyes fejezetei Pdf formátumban ingyen letölthetők.
2018. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!