Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen dübellel rögzítsem a...

Milyen dübellel rögzítsem a tetőlécet a téglához?

Figyelt kérdés
Tégla falat szeretnék burkolni,ragasztás helyett tetőlécet raknék,de nem tudom,h milyen,mekkora és milyen távolságra legyen a dübel,esetleg a beütő dübel is jó lehet?

#dübel #beütő dübel #tégla tetőléc
2018. aug. 14. 00:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni,hogy gipszkarton falat és mennyezetet szeretnék.Esetleg ha valaki csinált már ilyen, szívesen fogadnám a tanácsát.Esetleg kell valami a karton ès a fal közé,nem lesz penészes.Köszönön!
2018. aug. 14. 00:33
 2/6 anonim ***** válasza:

Beütő dübel jó, de a helyedben alu szerkezetet építenék a fa helyett.

Alu szerkezetnél 6x40 vagy 6x60-ast használunk 50 cm távolságra egymástól, de ha ragaszkodsz a fához ahhoz nagyobb fog kelleni a fa vastagsága miatt.

2018. aug. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én épp most csinálom...!


A legfontosabb! Már vagy egy hónapja száradtak a léceim...

Én 8-s műanyag tiplivel csináltam.A legvékonyabb kőzetfúróval "megkerestem",hogy mindegyik téglába menjen,ne fugába,majd fúrókalapáccsal kifúrkáltam, A tipliket vagy egy centivel érdemesebb beljebb ütni,ne a vakolatban legyenek.A léceket 5-s reiser csavarral rögzítettem a falhoz. Érdemes venni 2 fajta hosszúságot,hisz ha jól akarod megcsimálni,ki kell hozni egyenesre,és derékszögre,akár hogy áll az a fal!(nekem volt ahol koppon a falon volt a léc,volt ahol 2x7!!mm-t kellettt alátenni. (egy laminált padló darabot szabtam fel kis 5x5-s kockákra)

Az oldalfalra függőlegesen raktam a léceket,és 4 helyen rögzítettem... ahová majd csempe megy,ill bútor,-ott 6~7 helyen.(240 magas a helyiségem).Egymástól 60 centire,hisz 120széles a gipszkarton. Egy tábla kb.22kg.

Konyha lesz a melléképületben.

Nekem a mennyezetem "sárléces+nádpallós",így a (fa)gerendákhoz tudtam a rögzítést megoldani. Mivel ezek méterenként vannak ezekre merőlegesen 40(!)centinként léceztem. qrva görbe volt a mennyezet is ezért "akusztikus lengőkengyelekkel"//függesztőkengyel)oldottam meg.Ebből több méret is van a 3...és a 12 centi között.

Hosszú,110~130-s csavarokkal mennyezetre rögzítettem őket,majd a léceket kétoldalról kis csavarokkal úgy hogy tökéletesen egyenesek legyenek.


Nem olyan egyszerű ám,ha normálisan meg akarod csinálni,van vele tökölés!


Ha kész vagy vegyél egy papírt és PONTOSAN csinálj egy térképet a cseréplécek helyéről,hisz azokra később bútorokat rakhatsz fel,a gipszkarton dűbel csk pár kilót bir.

Írj,ha még valami kell...

2018. aug. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja! még annyi,hogy kivülről rakok szigetelést,mert másképp állítólag penészedni fog,hiába az elszívó.
2018. aug. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Oldalfalra ragasztani is lehet ,ha van egy kis tapasztalatod ,gyorsabban megy .
2018. aug. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!:)
2018. aug. 16. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!