Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nyílt égésterű gázkazán...

Nyílt égésterű gázkazán cseréje okosba'?

Figyelt kérdés

Van egy régi FÉG cirkó kazánunk, ami lényegében hibátlanul működik.

Pár hónapja hozzájutottam viszonylag kedvező áron egy Ariston 24kW-os nyílt égésterű gázkazánhoz. Tisztában vagyok vele, hogy ezt legálisan már nem lehet felszerelni.


A kérdés a következő:

a) Mit tennétek a helyemben? (egyelőre nem feltétlenül szükséges a csere, viszont itt a nyakamon ez az új kazán)


b) Mire számíthatok lebukás esetén, ha esetleg a cserét okosba' oldanám meg?



2018. szept. 6. 12:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen lebukás lehetséges szerinted?

Hol van egyáltalán nyilvántartva, hogy neked milyen készüléked van?

Ezt csak azért kérdezem, mert én 20 év alatt többször cseréltem konvektort (kéményest is), gáztűzhelyet, bojlert és a kutya nem foglalkozott vele. A tűzhelyet és a konvektort ráadásul magam tettem a másik helyére.

A bejelentgetési cécót csak akkor kell végigcsinálnod, ha garanciális a készülék és nem akarod elveszíteni a garanciát.

2018. szept. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A gázműveknél dokumentálva van minden, persze az ami engedéllyel készült.

Ha kiderül, akkor lezárják a gázt addig, amíg szabályosan beszereltetsz egy készüléket.

De akkor már kell majd kemenybélelés, háttérvilágítás, gáz meo, új készülék, mert nyílt egesterű már nem lehet, érintésvédelmi jegyzőkönyv, fizetni relé, stb...

2018. szept. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

#2

Elmondanád, hogy ez hogy tud kiderülni?

Utoljára én 1964-ben találkoztam gázműves ellenőrzéssel a tanácsi lakásban.

Egyszer, úgy 8 éve ellenőriztettem a gázórát, mert szagát éreztem. A gázműves fickó végigjárta a lakást, kikapcsolt, majd bekapcsolt minden készüléket, amiből már egy sem volt eredeti, - de ezzel egy percet nem foglalkozott - majd elment. A lényeg, hogy a gázóra és környéke azóta is büdös, de nem szivárog.

2018. szept. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Például úgy derül ki egy társasházban, hogy egy lakó kihívja a gázműveket hogy gázszagot érez, a gázosok lezárják a gázt az egész házban, és gazcső csere.

Az órákat csak felülvizsgálat után szerelik vissza, akinél nem az van a lakásban ami a terven van, az nem kap gázt.

Például így...

2018. szept. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

#4

Hát ez így nagyon valószínűtlen, de egye fene, legyen!

Még az is lehet, hogy a Kérdező családi házban lakik, akkor ez máris kiesett, mint lehetőség.

Ha egy társasházban valaki gázszagot érez, akkor minden órát lezáratnak és nyomáspróbát csinálnak.

Utána a csövet/készüléket/órát ott cserélik ki, ahol hibás és nem az egész házban.

2018. szept. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Van erre egy vicc:


Egy ember áll az út szélén, arra megy egy másik és megkérdezi tőle:

- Bocsánat, szabad erre menni?

- Nem!

- Hogyhogy nem? Hiszen mindenki arra megy!

- Ja, ők nem kérdezték meg!


Hát valahogy így!:)

2018. szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

A 4 esnek igaza van .

Amikor a FÉG cirkót üzembe helyezték,akkor is kellett gázterv,tehát ez van ráirtva . Ha ugyan ilyet raknál fel,azt még elnéznék,nem keresnék egyezik e a gyártási szám.

De a legnagyobb bibi,hogy nyilt égésterüt már nem szabad üzembe helyezni.Mi több ,már a régi turbósok sem felelnek meg a követelménynek .

Panaszolta már itt valaki,gázóra csere volt,és nem találták jónak az átfolyó vízmelegitőt,majd megszüntették a gázszolgáltatást is .

Olyan bírságot szabnak ki,hogy abból vehetnél egy kondenzációsat .

2018. szept. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

4-es vagyok.

megtörtént eset, úgyhogy nem nevezném valószínűtlennek..

2018. szept. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Azt olvastam, hogy nem bírságolnak, viszont elzárják a gázt. Igaz ez? Egyébként családi házról van szó.

A kéményseprő ilyesmit nem ellenőrizhet, vagy csak a gázosok?

2018. szept. 6. 18:36
 10/14 anonim ***** válasza:

Csak a gázt zárják el.

A kéményeseknek szerintem nincs vezetve hogy milyen készüléked van, viszont ragaszt rá évente matricát .

2018. szept. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!