Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Házfelújítása elég ez a keret?

Házfelújítása elég ez a keret?

Figyelt kérdés

Próbálom tömören összeszedni: 1970-ben, L alakban egyben épült kádárkocka, tökéletes alappal. Vizesedés, salétromosodás sehol

-új villamos hálózat

-wc kialakítása, sajnos nem összkomfortos a ház

-kondenzációs kazán, kb 20-25nm területen padlófűtéssel (előszoba, konyha, fürdő, szobákban lapradiátor

-néhány fal kivétele és áthelyezése

-parketta a szobákban jó állapotú, felcsiszolás, újralakkozás

-új konyha (ismerőssel csináltatok kb 40-50%-al olcsóbban)

-új fürdőszoba

-3 üvegréteges alakok mindenütt, rejtett redőnyökkel

-15cm grafit vagy sima eps szigetelés

-20nm terasz betonból

-Tető jó állapotú, kár hozzányúlni


Keretünk a ház megvétele után jelenleg 13-14 millió. Elég a felsoroltakra?



2018. szept. 10. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szóval sacc 100-115ezer/m2 lenne a fajlagos ár.

Ha semmi extra elvárás nincs és ügyesen tudod a szakembereket válogatni talán elég lehet.

2018. szept. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Reálisan számolva szerintem elégnek kell lennie, persze sok minden függ az anyagválasztástól. Csinál egy kb. 10-11 milliós költségvetést, és akkor elég lesz a 13-14.
2018. szept. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
csinálj
2018. szept. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Födémszigetelést hiányolom, ott megy el a legtöbb meleg. De az is belefér szerintem.
2018. szept. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy mekkora az ingatlan?


Födémet kell szigetelni, mindenképpen, mert hőhidas lesz. Azaz penészes.

2018. szept. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen készíts, vagy készíttess egy költségvetést az összes anyagról és munkáról. Akkor derül ki, hogy kb. mennyi. Aztán ahhoz kell tartani magatokat. Érdemes valamennyit ráhagyni a nem várt költségekre.
2018. szept. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem írtam valóban: 100 nm körüli a ház. Egyébként a ház csatornázott csak furcsa mód nem került bentre wc...
2018. szept. 10. 11:22
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, a födém- és lábazati szigetelést nem írtam. 10cm XPS és 25-30 centi vastag födém szigetelés.
2018. szept. 10. 11:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha a tetőt nem kell cserélni akkor elég ez az összeg.
2018. szept. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján némi ügyességgel a fele is elég. Kérdés viszont, hogy hol áll ez a ház, mert javarészt ez fogja meghatározni, hogy érdemes-e rákölteni ennyit. Több helyen éltem már, és nem egy olyat ismerek, akinek kapásból 30 milla körüli értéket képvisel a háza, de sohasem tudná eladni 6 misinél többért. Így aztán kénytelen maradni, még h szíve szerint elköltözne is.
2018. szept. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!