Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy régi fotel kárpitozása...

Egy régi fotel kárpitozása mennyibe kerül ma Budapesten? Kb 70X70-es, egyszerű, szögletes fotel.

Figyelt kérdés
2018. szept. 27. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindentől függ, pl. milyen anyaggal szeretnéd újrahúzatni (nem mindegy, hogy bőr, műbőr vagy textil kárpit) vagy mekkora a fotel mérete, vagy csak az ülőfelületét és a háttámláját kell-e kárpitozni vagy pluszba még a karjait is stb.

Egy ilyen típusú fotel kárpitozásához nyilván több anyag kell,

[link]

mint egy ilyenéhez:

[link]

Az sem mindegy, hogy a szivacs vagy a rugó mennyire használódott el (a szivacs foszlik-e, a rugók épek-e), cserélni kell-e azokat is, mert akkor az ár a többszöröse is lehet.

Én Budapest egyik "legolcsóbb" kerületében lakom (XlX.), most vittem el egy olyan fotelt a kárpitoshoz megérdeklődni az árakat, ami a második linken található.

Csak az ülőfelületet kellett volna kárpitozni a háttámlával. Karfákat nem, és szivacscserét sem kértem. Azt mondta a kárpitos, hogy 25 ezerért csinálja meg, ha én viszem az anyagot és nem ő adja. Tehát csak a munkadíj lett volna 25 ezer forint. Mondom neki, 1500 forintért vettem a fotelt, akkor inkább hagyjuk, megcsinálom én magam. Vagy így hagyom retro kárpittal, nem lesz rajta modern kárpit.

2018. szept. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 70 000 Ft-os árajánlatot kaptam.

De egy ilyen alakú fotelt otthon egyedül is bekárpitoznék, akkor csak az anyag, a szögek és a tűzőgép ára, ez kb. 15 000 Ft összesen.

2018. szept. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1: Ja igen, én is csak munkadíjnak kaptam ezt az árajánlatot. :D :D

De legyezőfotel volt, az bonyolultabb forma.

2018. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1: Ja nem, mert az elszállítás és a visszaszállítás és benne lett volna az árban. Mindegy, a végkövetkeztetésünk ugyanaz.
2018. szept. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!