Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi lehet a baj?

Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Új típusú radiátorunk van a lakásban, összesen 4 db. Ebből 3 dbnak az alsó részén, amiből kifelé "áramlik" cső az hideg. Úgy tudom melegnek kellene lenni fűtés szezonban. Ez gond lehet? Azt is észleltem, hogy a radiátoroknak inkább csak a felső-középső fele meleg az alsók már nem annyira. Ma indították a fűtést, igaz még nincsen annyira hideg.


[link]



2018. szept. 30. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Én ilyen szelést még nem láttam,hogy az előre menő,és a vissza térő vezeték a radiátor előtt össze lenne kötve .

A víz az nem "buta",miért menne radiátoron keresztül,ha egyből itt vissza tud fordulni .

Kiváncsi lennék a magyarázatára aki ezt szerelte .

2018. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ma indították a fűtést, akkor legalább ma kinyithattad volna 5-re a szelepet. Csak hogy átjárja a melegvíz a radiátort teljesen. Ha viszont úgy sem melegszik át, akkor levegős lehet (ezért is tanácsolják, hogy fűtési időszakon kívül végig 5-ösön álljon a szelep), telefonálj be a hőközponthoz, másnap kijönnek, megcsinálják. Ha van a háznak karbantartási szerződése, akkor teljesen ingyen jönnek ki és segítenek, bármikor.
2018. szept. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Pedig ilyen bekötés létezik, konkrétan Budán a Gazdagréti lakótelepen is így vannak bekötve a radiátorok. Célja, hogy ha radiátort cserélsz, ne kelljen az egész rendszert vízteleníteni. Elég, ha a radiátor be- és kivezető csövét elzárod. A fűtőmédium akadálytalanul cirkulál a "rövidre zárt" vezetéken keresztül.
2018. szept. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Légtelenítsd a radiátort, a légtelenítő szelep a csappal szemben lévő oldalon van felül. Kell hozzá egy kis céleszköz, ezt pl. OBI-ban vagy más, fűtésszereléssel foglalkozó boltban tudsz venni, filléres tétel.
2018. szept. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4-es,

nem azt akarom írni, hogy tévedsz, csak számomra érthetetlen, hogy a kérdező radiátora felül meleg és alul hideg. Ha levegő lenen benne, akkor az fent lenne, oda nem jutna a fűtőfolyadék, tehát hideg lenne. Azt a jelenséget, amit a kérdező ír, nem tudom megmagyarázni.

2018. szept. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az a lekötés azért kell, mert a melegvíz fentről csordogál lefelé. Tízemeletesben ha nem lenne, a földszint már csak hideg vizet kapna, azzal meg nem lehet fűteni. Így a melegvíz az alsóbb szintekhez is eljut. Én nem látok semmi hibát, még meleg van, nagyon alacsony a víz hőfoka, fent kicsit langyosítja a radiátort, ennyire képes. Majd -25 nél írj, ha hideg. Egyébbként ha levegős lenne, a tetején a végénél lenne hideg. Azért ott van a légtelenítő.
2018. szept. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy átkötőszskaszos, egy csöves fűtési rendszer.

Itt nem lehet akár milyen radiátort beépíteni. Mert ha a radiátor áramlási ellenállása nagyobb mint a régi radiátoroké, akkor az átkötő szakaszon fog a víz menni éd nem s radiátoron.

Már pedig ennek tuti nagyobb mint az eredetié.

Komoly szaki rakhatta fel...


Egy kis ismeret anyag a témához:


[link]

2018. okt. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Egész nyáron 5-re volt állítva.
2018. okt. 1. 07:53
 9/13 KZ67 ***** válasza:

Ez egy "kétoldalas" vagy "dupla" lapradiátor, ha jól látom.

Az ellenállása kellően nagy, nem fog átmenni rajta a víz megfelelő sebességgel, csak lassan (addigra szépen kihűl az előre menő, és ezért lesz alul hideg). Nyisd ki jobban!


Ha fűtési szezonban is maximumon van (akkor más a beérkező nyomás és hőfok), akkor érdemesebb kisebb ellenállású radiátorra cserélni.

2018. okt. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tavaly lett cserélve, újak.
2018. okt. 2. 19:54
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!