Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A gázórát át lehet helyeztetni...

A gázórát át lehet helyeztetni kívülre?

Figyelt kérdés
A vásárolt bp.-i cs. házban a Főgáz gázórája bent van a lakáson belül, pedig ugyanott van kívül egy erre kialakított üres szekrény beépítve a falban. Nem szeretnénk, hogy a leolvasók -pl télen majd sáros lábbal- bemászkáljanak a lakásba, ezért át szeretnénk helyeztetni kívülre. Mi ennek a menete és kb. mennyibe kerülne? Megköszönöm, ha valaki tudja a választ.

2018. okt. 29. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk sose mászkálnak be, csak amikor lecserélik.
2018. okt. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Na ezt kár volt ideírnod!

Minden esetbe bejöttek eddig is mert le is kell fényképezniük!!

2018. okt. 29. 12:04
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Diktálni kell, akkor évenként egyszer, tél végén jönnek leolvasni. Azt meg kibírod, olyankor nincs sár. Áthelyezéshez gázterv, kivitelező meg a kutyafa.za tudja mi minden kell még. Több tízezer, az biztos.
2018. okt. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Igazság szerint ha most kellene telepíteni már nem is lehetne lakrészen belül, sőt zárt helye pl garázsba, pincébe sem lehet csak is kizárólag kívül. Igazából sáros láb ide vagy oda, elméletben nem szabad a lakásban lennie, persze ami régen épült házaknál így lett kialakítva nem kötelezik hogy tegyétek kívülre, de ajánlják sokan a saját érdeketekben.


De a lényeg az hogy minden további nélkül ki lehet helyeztetni, csak arra számoljatok hogy nem lesz olcsó.

Eleve a szolgáltató emberei csinálhatják ezt meg. Ami azt jelenti hogy kimennek felmérni a terepet hogy ha ki akarjátok vitetni a szabad ég alá mennyi plusz cső vezeték kell, mennyit kell fúrni, faragni, vésni, ásni. Magyarul ezt le kell terveztetni, engedélyeztetni ami már jó pár száz ezer forintba belekerül. Így hogy a szekrény adva van, talán megússzátok ennek az árát ami szintén 100 ezer körül van ha nem drágább! De a lényeg hogy meg lehet csinálni, ajánlott is, de számítsatok arra hogy nem kevés pénzbe fog ez kerülni.

Én szerintem 300-400 ezerrel számoljatok már most, és persze lehet lesz fél év mire kaptok erre időpontot, mert kevesen vannak ők is, melójuk van dögivel, és csak is kizárólag az életveszély elhárítási munkákat vállalják azonnal soron kívül. Szóval én ezzel számolnék a helyedben.


De a kérdésedre az egyértelmű válasz, igen át lehet helyeztetni.

2018. okt. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A szolgáltatók célja az órák beltérre való helyezése, ezért szinte kizárt, hogy engedélyezzék bentről kintre az áthelyezést. De az e-mail ingyen van, pár napon belül válaszolni fognak, hátha mégis.


Főgáz már nincs, NKM van. Ezt írják:

"A felhasznált földgázmennyiség mérése hitelesített gázmérővel történik, amelyet a 20 m3/h névleges felhasználók esetén évente egyszer olvasunk le."

Tehát egyszer mennek be egy évben, és akkor sem feltétlenül sáros lábbal, és gondolom, nem a nappali fő dísze a gázóra, hanem az előszobában vagy más hasonló helyen van.

A dolog amúgy 1-200 E Ft-ba kerülne, mert meg kell terveztetni először, és csak utána lehet nekifogni.

2018. okt. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Akkor lehet, hogy tévedtem, és mégsem akarják bentre vitetni az órákat.

Abból gondoltam, hogy minket évekig b.gattak amiatt, hogy a házfal külső oldalán van a mérőnk (már 40 éve amúgy), és végül egy zárható dobozt kellett rá készítenem.

2018. okt. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A régi házunkban kívülre tették.

A nyaralónkba viszont a kertben volt elhelyezve egy kis fém vagy műanyag házikóban.

Ebben a házban meg legbelül van, méghozzá a spájzban.

Vagyis 4 helyiségen kell átmenni a leolvasáshoz.

(Nem óhajtok mindenféle vadidegent beengedni (körbevezetni) a privát szféránkban.)

Megfogadom a tanácsot és majd írok a szolgáltatónak, azután kiderül, hogy mennyi az annyi.

Csak gondoltam, hogy talán van aki már ezt esetleg végigcsinálta, és tud valami megközelítő összeget, hiszen itt nincsen szó méterekről, csak pár idom kell a falon át, hogy kívül legyen.

Ha valaki tud valami konkrétabbat még, azt megköszönöm.

2018. okt. 29. 15:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Az áthelyezés a kisebb költség. A nagyobb a terveztetés, mert mindent terveztetni kell, ami a vezetékhálózat átalakításával jár.
2018. okt. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Már minden ujonnan felszerelt közmű órát lakáson kivűl helyeznek el .Ahol még nem volt gázóra,azt meg egyszerűen talán 1 m re a telekhatáron belülre .Ennek egyik oka ,könnyebb a mérőórák leolvasása.Aki lakásból teteti ki,minden költség a tulajt terheli.Előzőleg már leírták a menetét.
2018. okt. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem 260 ezerbe volt, hogy az előszobából a külső homlokzatra kerüljön (esztétikai okok miatt)

2016-ban.

2018. okt. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!