Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megszüntetnék egy teraszajtót...

Megszüntetnék egy teraszajtót úgy, hogy felül ablak lenne, alul pedig valami könnyűszerkezetes megoldásra gondoltam. Hogyan lehetne alul hőszigetelni?

Figyelt kérdés

Jelenleg belül lambéria van, ezért szintén ezzel burkolnám a majdani ablak alatti részt. Esetleg kívülről is lehetne ugyanez, és a kettő közé kellene valamilyen szigetelés. Melyik a jobb a hungarocell, vagy a kőzetgyapot? 35 cm a falvastagság. Más ötletre is vevő vagyok, de nem szeretnék falat rakni vagy vakolni.

Köszönöm előre is.



#ablak #könnyűszerkezet #ajtómegszűntetés
2018. nov. 3. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben mindenképpen kőzetgyapot, belül párazáró, kívül áteresztő fóliával. Kint a faburkolat nedvességre, uvra érzékeny, az gyakori karbantartást igényel.
2018. nov. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jobban járnál az itonggal, vagy csak én nem értem, hogy akarod 2 réteg lambéria közé rakott kőzetgyapotra rendesen rögzíteni az ablakot?
2018. nov. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nyilván parapet magasságban le lesz zárva vízszintesen egy fa gerendával.

Az itong az hőszigetel?

2018. nov. 3. 17:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, de egyszerűbb hőszigetelni
2018. nov. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az ytong kiváló hőszigetelő. csak úgy mondom. fűrészelhető, nincs hulladék, csemperagasztóval is rakható. Kívül áthúzod, festhető, belül gipszkarton mehet rá, és az is.
2018. nov. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!