Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi ajtónál lehet csak az...

Régi ajtónál lehet csak az ajtólapot cserélni?

Figyelt kérdés
Kb 20 éve van a hálószobába beépítve az ajtó. A tok jó állapotban van, azt nem akarom cserélni,viszont az ajtó lap már elég kopott, szeretnék modernebbet. Láttam, az obiban lehet kapni csak simán ajtólapot blokktok nélkül. Lehet ezt így egyáltalán csak önmagában cserélni, vagy mindenképp bontani kell? Azért szeretném így megoldani, mert nincs annyi pénzem, hogy egyben minden cserélték, és még köművest is hívjak vakoltatni..
2018. dec. 9. 23:36
 1/5 LeniDavisJr ***** válasza:
86%

Lehet. Csak figyelni kell a méretekre. Nem csak az ajtó beépítési méreteire, hanem például a zár magasságra, hogy a zár nyelve ugyan olyan magasan legyen mint a régi ajtóé, valamint az ajtó pereme, ami bezár a tokba ugyan olyan széles legyen, különben nem zár majd bele teljesen a régi tokba és egy rés lesz körbe az ajtón.

Valamint vannak-e az új ajtón sarokpántnak kialakított helyek. Ha igen, megfelelő magasságban vannak-e?

2018. dec. 10. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
Szerinted mennyi az esély arra hogy egy obis ajtólap passzojon egy ezer éves tokra? Még ha véletlen meg is lehet oldani annyi munkával járna hogy nem lenne olcsóbb mint kompletten cserélni mindent. És hidd el még szakember se kell. Egy kis kézügyesség és pár you tube videó megnézése.
2018. dec. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem a gond lényegét, mivel csak a kopottságot említed. Ezen egy mázolás is segíthet.
2018. dec. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kilencven valahánybéli ajtó, ahogy kinéz, az nagyon csehszlovák.. abszolút nem illik bele a felújított enteriőrbe, az ajtó bontása szakemberrel meg 50-60 ezerbe kerül, az ajtó lap pedig csak 15k.. azt gondoltam elég csak felcsavarozni a lapot, vagy ilyesmi, de akkor inkább sporolok szakira
2018. dec. 10. 20:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is akartam ugyanezt, több szakemberrel beszéltem, végül minden ajtót tokostól ki, és újat be. Sajnos a barkácsáruházak 2-3 féle ajtót (ugyanazokat) árulnak, nagyon sok helyre nem alkalmasak, pl. panelba sem volt jó, kiegészítő kőművesmunka kellett.
2018. dec. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!