Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A klikkes vinyl padló ránézésr...

A klikkes vinyl padló ránézésre, rálépésre a laminált padlóhoz áll közelebb, vagy inkább a PVC padlóhoz?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a vinyl padló is lapokból áll, összekattinható, és fűrész nélkül vágható, vagyis saját kezű lerakásra elég praktikus.


De miben más érzésre, ránézésre a laminált padlóhoz képest? Hasonló, padlószerű benyomást kelt, vagy inkább a rugalmas PVC padlóhoz áll közelebb?



2019. jan. 6. 07:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Hasonlóan nagy különbség rajta járni, mint aszfalton vagy betonon...
2019. jan. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kinèzetre mint a laminált. De nem kopog. Rugalmasságra kemènyebb, tömörebb a pvc-nèl.

Vastagabb a kopó rètege. Előszobába láttam, nekem jobban bejött mint a laminált.

Én falra ragasztottam a ragasztós változatát.

2019. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, laminált helyett gondoltam, hogy talán ezt lenne inkább érdemes választani, ha hasonlóan néz ki, mert felrakni is egyszerűbb, ha simán le lehet vágni egy szikével, és ellenáll víznek is, amitől óvni kell a lamináltat.
2019. jan. 6. 11:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Üzletbe nèzd meg az a biztos. Nekem a ragasztós vèkonyabb volt. Egy oldalon vègigvátam, utána ez mentèn megtörtem, a maradèk rèsz vègigvágtam. A ragasztós magyar gyártmány plankit, egy doboz 2,7m2/10kg/12db
2019. jan. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elsőre olyat néztem, ami összekatinható, így könnyen visszaszedhető.


Ami meglepett, hogy a négyzetméteres ára magasabb, mint a laminált padlóé, pedig a lamináltra mondják, hogy elitebb, mert faszerűbb hatást kelt.

2019. jan. 6. 16:49
 6/7 A kérdező kommentje:
*összekattinhatót akartam írni
2019. jan. 6. 16:50
 7/7 anonim ***** válasza:
A felső felület itt is ugyan az, ami minta fólia+ kopö rèteg. Csak itt a fűrèszpor helyett vinyl a hordozó rèteg.
2019. jan. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!