Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A kőutánzat polisztirol...

A kőutánzat polisztirol falburkoló milyen hatást kelt a falon?

Figyelt kérdés

A boltban ugye így lehet megvenni:


[link]


És azt mondják rá, hogy festhető, és ilyen példa képek vannak róla:


[link]



Felteszem egy sima festéstől nem lesz azért ilyen, ehhez külön festeni kellene az egyes köveket.


Ha egy színnel van lefestve az egész, akkor is jól néz ki? Vagy úgy egyáltalán nem jön ki a kőhatás rendesen?



2019. febr. 1. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez a fajta pl tetszik, de vannak elég "mű" változatok is. Nagy térben mutat jól szerintem.
2019. febr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A mintája jó, azt nem tudom, egy színnel lefestve milyen lenne, esetleg összefolyna-e úgy az egész látvány, és nem jönnének ki a minták.
2019. febr. 1. 13:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát ha te fested, akkor egyértelmű, hogy nem lesz ennyire kőszerű.


Én nagyon gyűlölöm az ilyen utánzatokat, nekem nagyon mű és gagyi, meg szoktam mosolyogni az olyan lakásokat, ahol ezeket használják. Főleg panelben, mikor barlangot akarnak csinálni a boltíves ajtókból, na ha olyat látok legszívesebben üvöltenék és fetrengenék a földön :D Egy szép festéssel meg normális bútorokkal ezerszer többre mennének.


Ellenben ilyet amit linkeltél láttam egy helyen, sima szürke volt, egy konyhasziget bárpultjának az alja volt burkolva vele és felülről szórtan megvilágítva. Na arra azt mondtam, hogy nem is rossz.


Mondandóm lényege, szerintem kész színekkel vedd meg és nagyon gondold át mire használod. Jó kiegészítő lehet, de nem lesz a lakás dísze fő helyen.

2019. febr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én csak egy kisebb falrészlet eltakarására, dekorációnak gondoltam, de bennem is felmerült, hogy mennyire látszik-e, hogy mű.


Megnéztem, és látom, valóban vannak előre színezett változatok is, lehet, hogy az kevésbé tűnik műnek.

2019. febr. 1. 15:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha kicsi a felület, akkor gyűjts szerintem természetes kőre.

[link]

Itt van a mi lakásunk is közte, az akváriumos. Sok referenciakép nem a mi ízlésvilágunk, de baromi jó fejek és nagyon jó minőségűek a kövek (szíriai, egyiptomi mészkő).

2019. febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem rossz. kb. 1 négyzetméternyi kell faldekorációnak, eltakarásra,úgyhogy akár kő is lehet, vagy fa is, ha nem túl drága. 5-6 ezernél többet azért nem költenék erre az 1 négyzetméterre.
2019. febr. 1. 16:14
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Szépen kifestve nem annyira gáz, viszont sérülékeny. Ha nekiütsz valamit, be fog horpadni és kilátszik a fehér műanyag.


Egy színnel lefested, aztán fogsz egy szivacsot és több féle sötétebb és világosabb árnyalattal átmész rajta. Nyomkodod.

2019. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még arra figyelj, hogy csak belső válaszfalra tegyed, különben alatta be fog penészedni.
2019. febr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, a sérülés az, amiért mást is nézek, mert közlekedőfolyosón lenne, előszobában, így eléggé esélyes, hogy nekiütődik valami, ezért lehet, hogy valami stabilabb, fa vagy kő jobb lenne.
2019. febr. 1. 18:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a romkocsmába is ilyet raktak.

Tetszett...fél évig. aztán nekib@ták a székeket,nagyon ronda lett.

Ha van kisgyerek,nem ajánlom. Nagyon sérülékeny.

2019. febr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!