Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mika kazánról mi a véleményete...

Mika kazánról mi a véleményetek tapasztalat alapján?

Figyelt kérdés
[link]
2019. febr. 2. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mire vagy kíváncsi?

Kis lakásba ideális, működik, engedélyezik.

Sok helyen másra műszaki megoldásra nincs lehetőség.

2019. febr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mindentudó99 ***** válasza:
73%
Ekkora teljesítmény elég kicsi m2 re lehet elegendő. 110m2 -re 24-kw.os kellett.
2019. febr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ekkora teljesítmény elég kicsi m2 re lehet elegendő. 110m2 -re 24-kw.os kellett."

Ha a HMV-t is azzal állítod elő akkor igen.

Fűtési teljesítményben a MIKA elég 55-65 m2 lakásba.

2019. febr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Van róla fórum, ott több mindent megtudhatsz róla.
2019. febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk '17 szeptembere óta van.

Társasházi téglablokkos első emeleti 47 m2-s lakás,4 szintesben.

CSAK akkor válaszd,ha NINCS más lehetőség az égéstermék elvezetésre(pl. a gyűjtőkéményben nem lehet kondis kazán),és kis lakásod van.



A maiak sokkal jobbak már,mint az enyém,de olyan márkaszervizes szerelőm//barátom van,aki addig pepecselt vele,míg mára zökkenőmentesen műxik.

Viszont a maiakba SEM ajánlom a kombit,tehát ami megeg vizet is csinál.

A Megatherm-nél is olcsóbb,ha keresel kapcsolatot INÁRCSON,(ott csinálják)


Én ide jártam "tanulni":

[link]

2019. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A megbízhatósága, hiba lehetősége érdekel tapasztalat alapján! - Eddig nem vagyok megerősítve, hogy ez jó választás lenne...

2019. febr. 3. 11:33
 7/9 anonim válasza:
100%
Kicsit régi már a kérdés,és biztosan sikerült már döntened. Leginkább azért írok, ha valaki még ide tévedne és érdekelné a válasz. Én soha, senkinek nem ajanlanám ezt a fűtéskonstrukciót. Legfeljebb az ellenségeimnek. De még őket is sajnálnám. Csak a gond van vele és a folyamatos szívás. Hogy gagyi...az a legenyhébb kifejezés. Én egy albérletben fogtam ki ezt a szart. A második telet szenvedem vele. Az első télen kiderült, hogy eleve rosszul üzemelték be. Akkor minden ki lett cserélve benne. Át lett mosva. Stb. Működött. Bár olyan rohadt hangos, hogy aludni nem lehet mellette, ha fűt. De akkor legalább fűt. Idén október óta viszont nem volt még két hét egyben, hogy ne állt volna le. A gázszerelő (aki jó szakember és aki tavaly tényleg rendbe tette) sem érti az okát. Én személy szerint kalapáccsal tudnám szétverni ezt a tákolmányt. És a gyártóhoz is lenne néhány szavam. Szóval, akinek van más lehetősége, az válassza azt. Ezt a Mikát el kell felejteni.
2019. dec. 23. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 cselez válasza:
100%
Pár évvel ezelőtt vásároltam egy Mika 6 EU névre hallgató kondenzációs üzemű gázkazánnak nevezett ipari hulladékot. Nagyon komoly idegrendszeri megterhelésen mentem keresztül az utóbbi fűtési szezonokban, ugyanis a készülék kizárólag akkor hibásodik meg, amikor intenzíven fűteni kellene. Így hát az, hogy reggelre hideg vagy meleg lakásban ébredsz, csupán a szerencse függvénye. Nos autószerelő-ként nem áll tőlem távol egy egyszerű technikai szerkezet javítása, a barátom pedig akkreditált gázkészülék szerelő és műszerész. Tehát sorolnám a készülék hibáit (jelenleg sem működik, elektromos hősugárzóval fűtök) A hiba nálam E05-ként jelentkezett. Darabokra szerelés után már látható, hogy az egész készüléket kb. két tubus sziloplaszt és pár Opel csavar tartja össze. A ventillátor vezérlő elektronikát a hőcserélő fölé helyezték el egy zárt közegbe, emiatt a panelen a 105 fokos kondenzátorok szépen kipukkadtak. Ezeket viszonylag egyszerű kicserélni és nem is drága, persze ha tudod, mit kell csinálni. Mert hogy szerelőt, vagy szakembert találni ehhez a típushoz lehetetlen! Tehát valamit tenned kell, ha nem akarsz megfagyni. Jelenleg ott tartok, hogy a vezérlőt egy sereg elektromos vezeték átalakításával biztonságos hideg környezetbe helyeztem, de most úgy tűnik, hogy a panelen lévő MAKKAI által gyártott 15V-os tápegység is badta az unalmast kb. 3 hét javítás utáni működést követően. További probléma, hogy a kondenzációs hőcserélőből leválló víz leginkább a füstgáz elvezető rendszerben jelentkezik komoly korróziót okozva. Az elmenő hőmérséklet kijelzés totálisan pontatlan, hiszen az érzékelő alatt is korrózió jelentkezik és emiatt irreális értékeket mutat. Jelenleg paneltápegységet próbálok beszerezni hozzá, de még a gyártó oldalán sem találok hozzá értékeiben passzoló típust. Ha esetleg valaki jártas ezeknek a javításában, szívesen várom válaszát. Sajnos kémény hiján nincs más választásom, egyébként már régen kidobtam volna! Amennyiben szereted az extrém kihívásokat vásárolj ilyen készüléket!
nov. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8as,Jobban jártál volna, ha a konvektornál maradsz.Mivel a társasház falai általában melegek,egy ilyen rossz hatásfokú konvektorral is bőven megvan a fűtés 10-15e forintból.Nálam egy 52m2 lakás konvektorokkal van fűtve, 2ben csak az őrláng megy, mert az is sokat melegít, egyben pedig a főégő is bekapcsol időnként a beállított fokozattól függően 21-22fok van a lakásban így a fűtés télen kb 10e Ft, nyáron semmi.Egy mika kazán telepítése, csövezéssel, mindennel legalább 1milla.Ez a fűtési költségeket tekintve még 30év alatt sem térülne meg és akkor még ott vannak az esetleges javítási, karbantartási költségek, ami egy konvektornál nincs, vagy ha igen, fillérekből megvan.
dec. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!