Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha szigetelem a házat, mennyiv...

Ha szigetelem a házat, mennyivel megy több hő a pince felé?

Figyelt kérdés

Szeretném körbe meg a födémet szigetelni,viszont pince felöl nem akarom.

Az alsó rész az magas pince,a föld felett még nyúlik vagy 3 méter magasba,és onnantól felfelé pedig a lakótér van.


Lent krumplit tárolnánk, és bármely más termelt zöldségféléket.

Ha megvan pakolva lent a hely,adja a párát rendesen.

Ezért viszont a pince felső 3 méterét szigeteletlenül hagynám.



Vegyestüzelésű kazánnal fűtök majd.


40-es fal,12 cm grafitos t teszek rá.


2019. febr. 10. 04:43
 1/6 A kérdező kommentje:
lyukacsos tégla meg tömör tégla a falak.
2019. febr. 10. 04:45
 2/6 anonim ***** válasza:
Normál lakószint magassága 2,70 méter.A pincék ettől általában alacsonyabbak. Nálad a pincének csak a felső része 3 méter? Biztosan jól írtad?
2019. febr. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerintem jól.A másik háznak majdnem a ereszcsatornájánál kezdődik az első födém,tehát a lakótér alja.Magas a pince,lefelé a földszinttől meg másfél méter.


Igazából az érdekelne hogy adódna-e össze annyi meleg hogy ne kelljen a terményekre fűteni mondjuk -20 foknál,lent van a kazán is,csak sok a helyiség és az egész alatt pince van.


A rengeteg pára miatt én nem merem szigetelni.


Ja még egy kérdés.


Van egy padlásfeljáróm is ennek a háznak,és ott én nem fűtök,tehát külső a fala is,ezzel a résszel mivan ilyenkor,nem szabad szigetelnem ugye,vagy esetleg kőzetgyapottal? Ilyenkor mi a teendő,ezt a részt ki kell hagyni szigetelés ráhagyással?

Fűteni nem akarom feleslegesen.

Másik háznál se fűtöm a kinti beépített teraszt,csak az a belső fala hideg,viszont védett a széltől.

2019. febr. 10. 07:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nem egybefüggően szigeteled a külső falad. Hőhidas lesz, rengeteg penésszel.

(hő)szigetelés forumba ird ezt ki, majd ott részletezik

2019. febr. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy szerintem ott is annyi a kérdés hogy már nem annyira válaszolnak rá.
2019. febr. 10. 12:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Hőáram mindig van, szigetelt falon is, csak ott jóval kisebb. Kilehet számolni a pince födém K(u) hőátbocsájtási tényező értékét. Annyit azért elárulok, egy ház hővesztesége általában a főfalnál a legkisebb, az ablaknál, aljzat, lábazati, födém, ezeknél megy el a legtöbb hő
2019. febr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!