Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha egy épület hővesztesége...

Zolikarak kérdése:

Ha egy épület hővesztesége 26Kw akkor mekkora teljesítményű kazánnal kell számolnom? Kell plussz teljesítményt hozzáadni? A helyiségek hőszükségletét majd ennek tudatában kiszámolom.

Figyelt kérdés

#energiaigény #hőveszteség #hőigény #radiátor teljesítmény
2019. febr. 10. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Jókor tetted fel a kérdést.Pont vizsgaidőszak van az egyetemeken .Talán majd valaki vállalkozik rá .

Természetesen a kérdésedet nagyon hiányosnak találom .

Sok bent az X

2019. febr. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen külső ès belső hőfokkal számoltak? Ennek függvènye a vesztesèg.
2019. febr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez csak a fűtés, ehhez a 30 kwos kazán azért kéne. De alapvetően elég a 26 kw os is. Ez a teljesítmény általában 20/-15 fokra van számolva. Szóval a fűtési időszak kb 80 %ba max 50%on üzemel. Emiatt olyan kazánt válassz ami min 12 kwra le tud modulálni. Immergas viszonylag jo árba van és jók.

Ebbe bele számolták a hmv-t is? (ha ezt is a kazán állitja elő)

Legjobb választás a fűtő kazán egy csöves indirekt tárolóval.

A radiátorokat is valószínűleg cserélni kell, mert ezek alacsony hőmérsékleten dolgoznak jol. Kb max 60.

2019. febr. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Külső -7 belső 23c°-al számoltam. Fal, födém, padló rétegfelépítés szerint számoltam a hőveszteséget ezeket összeadva kaptam a ~ 26kwh. Ez egy 70-évekeben épült és azota nem felújított családiház. Hőhidakat nem számoltam külön és azt sem vettem figyelembe, hogy a vízszigetelés nem működik mindenhol megfelelően.
2019. febr. 11. 15:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor számold újra min -13 fokkal!

A hőid és a korrekciós értékek nagyon fontosak ne hagy figyelmen kívül.

Mindenképpen javasolnám a födém szigetelését min 30 cm üveggyapottal, itt veszted el a hő legnagyobb részét. És a legolcsóbb szigetelési forma. Padlás deszkákat vissza szeded kitömöd a gerenda közöket, majd kereszt irányba is leteríted, végül pára áteresztő fóliával leteríted az egészet. Ezt ki szokták felejteni, pedig ha vizet kap a szgetelés onnantól kezdve nem szigetel!

2019. febr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mekkora a hasznos alapterület? ha 100 m2 a ház kb 18 Kw-nak elégnek kellene lennie.
2019. febr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!