Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Igaz e az, hogy onnan állapíth...

Igaz e az, hogy onnan állapítható meg, hogy egy ablak hőszigetelt e, hogy fényes csík van az üvegben, vagy csak városi legenda?

Figyelt kérdés

2019. márc. 5. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen fényes csíkra gondolsz.

Ha egy ablak hőszigetelt, ott minimum két réteg üveg van, a két üveg között van a távtartó profil. Ha ez fém, akkor mondjuk az lehet fényes csík, vagy nem tudom mire gondolsz. De lehet az műanyag is.

Namost ha megvan a minimum két réteg üveged, akkor lehet hőszigetelt, de hogy a két tábla között levegő, argon, xenon vagy mi van, az csak a tanúsítványon lesz rajta. De ha az elszökött, akkor megintcsak nem sok mindent tehetsz...

A tok szigetelőképességét a kamrák adják (műanyag ablak esetén), ezt vagy szétvágod, vagy tanúsítvány.

2019. márc. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Érem nagyon köszönöm a választ! Csak azért kérdeztem mert az új ablakaimat (3 rétegű) látta egy haver, S azt mondta, hogy na belül lévő réteg nem fényes, ezért ez nem hőszigetelt. Amit én nem hittem el, mert szerződéssel, számlával azért merész lenne egy több milliós beruházást kockáztatni egy cégnek.
2019. márc. 5. 13:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a low-e bevonatra gondolt, az veri vissza a hőt. Az végülis egy fémes fólia. De szinte minden ablakon van legalább egy low-e réteg és azokon sem látszik.
2019. márc. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Üvegek közti távtartó sztem ma már nincsen. Règen voltak vákuumos üvegek, oda kellett.
2019. márc. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Deee, hát távtartó (meleg perem) van minden modern többrétegű üvegben.

Erre gondolok:

[link]

[link]

[link]

2019. márc. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Uhh, a % alapján olyan, mintha magammal beszélgetnék :) Én "csak" 1,3,5 és mostmár 6. vagyok, a 4-est más írta.
2019. márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltam. Nálam ez ilyen sötét műanyag vagy gumiszerű. Nagyon köszönöm a segítséget!
2019. márc. 5. 15:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Én azt tudom, hogy amit újonnan vettünk ablakokat azoknak az alu távtartóján szerepelt Jullichglass 1.1 illetve Salgotherm 1.1 felirat.

Egy üveget azonban egyedileg kellett legyártatni üvegessel, mert nem szabályos téglaalap, hanem trapéz alakú, azon nincs felirat (noname).


Amikor bevakolták a falakat, és iszonyat magas volt a páratartalom (télen) észre lehetett venni a különbséget, mert a noname üvegről folyt le a kondenzvíz a márkás üvegeknek viszont csak a szélei lettek párásak.


A kivitelező szerint minden üveget úgy rendelt, hogy el legyen látva low-e bevonattal és argon gázzal legyen töltve, de arra felhívta a figyelmünket, hogy az argon gáz néhány év alatt elillan.


Télen egy (infra) fülhőmérővel mérhető a hőmérséklet különbség.

Mérhetően jobbak a márkás üvegek.


Ja, és az új üvegekre fel volt ragasztva egy cimke amire rá volt írva, hogy annak kívülre ill. belülre kell kerülnie (már nem emlékszem pontosan a részletekre), de a trapéz alakú noname üvegen nem volt ilyen jelölés.


Állítólag a sima thermo üveg hőszigetelő képessége 2,6

a low-e bevonatosé 1,4

a low-e bevonatos + argon gáz tölésűé 1.1

Viszont ránézésre nem látni a különbséget.

2019. márc. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2019. márc. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!