Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Bosch Therm 4000 11 literes,...

Bosch Therm 4000 11 literes, átfolyós vízmelegítőt rá kell kötni a tetőn lévő elszívó ventilátorra? Hol van leírva, hogy milyen előírásnak kell megfelelni?

Figyelt kérdés
2019. márc. 17. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Dehogy lehet!
2019. márc. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ebben az az érdekes, hogy a Főkétüsz mondta, hogy miért nincs rákötve? Én is értetlenül álltam, hiszen előző Junkers ugyanilyen teljesítményű sem volt soha rákötve. 15 évig ez nem zavarta őket.
2019. márc. 17. 21:40
 3/10 anonim ***** válasza:

Várj! Pontosítsunk!

Milyen elszívó?

2019. márc. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Fèktüsz-től kèrdezd. Telefon van. Nálunk az átfolyós sima gyűjtőkèmènyben van, viszont kisebb teljesítmèny. A ventillátoros elszívás folyamatos? Az nem csak szellőzö? A teljesítmèny miatt lehet van egyèb előírás. Új kèszülèk beszerelèsnèl az új előírások az irányadóak mindig (nem a règiek).
2019. márc. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező maga sem tudja pontosan hogy miről is beszél.
2019. márc. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tudja. Budapesten több helyen is van a gyűjtőkéményen elszívás. Tehát a kérdés az, hogy ez egy elszívó, vagy egy gyűjtő kémény?
2019. márc. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom a közös képviselőtől, hogy az az elszívó akkor működik, amikor valamelyik cirkó felettünk használatban van, akkor bekapcsol az elszívó. A cirkó rá van kötve. A mi kéménylyukunknál is ott van a zsinór és azt mondták, ha cirkóra váltunk egyszer, akkor csak rá kell kötni. A lehetőség adott lesz.


De nem akarunk cirkóra váltani, marad az átfolyós vízmelegítő.

Ezt a zsinórt kérdezte a főkétüszös, hogy miért nincs rákötve.

2019. márc. 18. 14:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja! Ilyen esetben persze, hogy rá kell kötni! Még az átfolyóst is!

Ha elszívás nélkül üzemelteted nem csak te hanem az összes erre a kéményre rákötött lakásban lakó veszélyben van!

2019. márc. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egyébként Bp-i 4 emeletes házról van szó és én a I. emeleten vagyok.

Azért érdekes a dolog, mert eddig nem volt rákötve és most megkérdőjelezték, ha már ott van a zsínór.

Már lecseréltették a régi füstcsővet, rögzíteni kellett a fél méteres csövet a falhoz, tisztítónyilást kellett berakatni, kéményméretezést csináltatni, potom 200 eFt eddig a plusz kiadása egy 50 eFt-os új készüléknek és még nincs vége.

De még mindig nincs engedély és valamiért áll a dolog. Egy hónapja voltak itt és azóta semmi.

2019. márc. 18. 14:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Új berendezés az új előírások szerint. Ennyi.

Régi berendezésnél nem kötelezhetnek rá, hogy folyamatosan alakítsad az éppen életbenlévő szabályok szerint. Mindig a beüzemeléskor érvényben lévő előírásoknak kell megfelelni.

2019. márc. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!