Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire illetve kell-e...

Mennyire illetve kell-e lecsiszolnom a kerítést vastag lazúr felvitele előtt?

Figyelt kérdés

Előtte vékonylazúrozva volt, ami eléggé megkopott. Most csont száraz a fa, illetve már nincs a legjobb állapotban, vannak rajta hibák is.


Ha a kicsit lepergő, egyenletlen részeket lecsiszolom simára, akkor utána rámehetek vastaglazúrral? Nem muszáj lecsiszolnom az egész fát?


Portalanításképpen megteszi ha letörlöm szivaccsal vagy leslagozom és megvárom míg megszárad?


Tudtok esetleg tippet adni ecsetvonási technikára / lazúrozáshoz? (még nem festettem soha).


Mire kéne odafigyelnem mindenképpen?


Előre is köszönöm!


2019. márc. 23. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vastaglazúrt ne. Az nem szívódik be a fába, csak egy merev réteget alkot rajta ami nem követi a fa alakváltozásait és megrepedezik.
2019. márc. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én fáig csiszolva 5 éve vízbázisú vékonylazúrral itattam be vagy három alkalommal a kerítést. Azóta sem kellett hozzányúlni. Én is a vékonylazúrral való beitatásra szavazok. Nekem nincs kedvem évenként mindig a kerítéssel bíbelődni. Különösen ilyen festék árak mellett. Nyilván a három rétegű vékonylazúros beeresztés sem olcsó, de a minden évben javitgatoknál azért sokkal olcsóbb.
2019. márc. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tehát a vastaglazúr húzná mondjuk 1 max 2 évig aztán repedne és vége?
2019. márc. 24. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!