Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kőzetgyapot szigetelés belső,...

Kőzetgyapot szigetelés belső, függőleges falra -hogyan tegyem fel?

Figyelt kérdés

Leszigeteltem a sátortetőt közetgyapottal, de mivel a tetőtérnek csak a fele a mienk, ketté van osztva egy betonfallal. A szaki, aki segített a szigeteléssel, javasolta, hogy a fölöslegben maradt kőzetgyapotot tegyük fel a falra. Szerinte csemperagasztóval teljesen jó megcsinálni a dolgot.

Tényleg ilyen egyszerű az egész? "Csak" a tetőtérben van, így nem kell utána vakolni; elég egy fóliát rátenni, de a rögzítés ügyében kicsit kételkedem.



2019. márc. 26. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem értem, ha beépítetlen a tetőtér, miért a tetőt szigeteltel, miért nem födémet? Pakolás miatt?

Én azt javasolnám, hogy gipszkarton alu profilokat rögzíts a falra, azok közé tedd a gyapotot és mechanikusan rögzísd. így a fóliát is fel tudod tenni, ráadásul később leburkolhatod, ha beépítenéd a tetőteret. Mérettartó kőzetgyapotot amúgy lehetne ragasztani, teher nincs rajta.

2019. márc. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, főleg dobozok laknak a tetőtérben. 15 cm vastag paroc UNS37ról van szó, amúgy.
2019. márc. 26. 15:18
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Újabb "szaki" aki baromságokat beszél. Belsőleg sosem hőszigetelünk.
2019. márc. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as. Fűtetlen (esetleg temperált) , lakatlan padlásról van szó, valamint szomszéddal közös belső falról. Mivel máshogy nem megoldható, bizony itt szigetelhetünk belső oldalon, mint ahogy műemlékeknél is, ha más műszaki megoldás nincs. Itt nem akkora a páraterhelés, hogy az gondot okozhasson, részletes számításra akkor lehet szükség, ha egyik oldal lakott a másik nem, de az is megoldható. Egyszerűen mert nem akkora a hőmérséklet és nyomáskülönbség két belső tér között.


Ezáltal persze a hőveszteség sem nagy a felületen, de ha már van anyag, akár hangszigetelésben is segíthet. Én is feltenném ilyen helyzetben. Gipszkarton falakban is van gyapot.


Homlokzat már problémásabb és valóban nem javasolt.


Ha van ellenérved hallgatom. Egy építész, energetikus.

2019. márc. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ragasztás szerinted működne akkor? (És párazáró fóliával letakarni, hogy ne jöjjön ki a por)
2019. márc. 27. 08:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudod rendesen takarni így párazáróval, jó lenne légrés is, én mindenképp mechanikusan rögzíteném. Ha esetleg hülyeséget csinál a szomszéd (beépíti a tetőteret és nem zár párát), akkor neked nedvesség kerülhet a szerkezetedbe. Jó lenne, ha tudnál javítani, korrigálni később. Szerintem ne ragaszd, nem ér annyit.
2019. márc. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért nem vakolható közetgyapottal csinálod?
2019. márc. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A választás azért van ezen, mert ez maradt a tető szigeteléséből... A kivitelező kicsit túlszámolta a mennyiséget, és ha már itt van, ennyi erővel már fel is használhatom. :) Ezek szerint inkább mechanikusan rögzítsem?


Köszönöm.

2019. márc. 28. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!