Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Pince falba fúrt lyukból...

Pince falba fúrt lyukból szivárog a víz, a talajvíz mélyebben van, mit lehet ez?

Figyelt kérdés

A pince padlójától számított első fugasorba fúrtam lyukakat, injektálás céljából. 38-as téglafal, 35 cm mélyek a lyukak. Az egyik lyukból szivárogni kezdett a víz, és 3 napja folyamatosan szivárog belőle. Előtte nem volt nedves a fal, a vakolatot ott nem dobta le. (2-3 méterre arrébb régebben nedves volt, de most ott is porszáraz) A talajvíz mélyebben van (min. 40-50 centivel)

Élő vízvezeték nincs (vízóra áll), sem fűtéscső. Mi lehet? Azóta a vízszintesen terjed a mindkét irányba.


Ha injektálom a vízszigetelő krémet megállíthatja a vizesedét?


2019. ápr. 6. 18:08
 1/9 mindentudó99 ***** válasza:
Hát ez elég rejtéjes így. Ha terjed csak lehet ott valami nem. Szennyvícső? Bár pincében ritkább.
2019. ápr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A csatorna jóval magasabban van és ház másik oldalán fut
2019. ápr. 6. 18:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Simán lehet a talajnedvességből. A fizikát nehéz átverni, mindig a kisebb ellenállás az irány.
2019. ápr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A talajnedvesség lokálisan megszünhet? Elvileg a falat nem fúrtam át, és kívül kell lenni vízszigetelének.
2019. ápr. 6. 19:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem fúrtad át a falat és a talajnedvesség elleni szigetelés ép (ez bizonytalan, hisz írod, hogy máshol vizesedik) akkor nem lehet talajnedvesség.

Látatlanban:

- mennyire jön a víz?

- vízóra forog?

- kazán nyomás?

- szennyvízcső?


A terep szinthez képest milyen mélyen vagy?

2019. ápr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mindentudó99 ***** válasza:
Esetleg ereszcsatornából nem folyhat oda víz a fal alá? Igaz már két hónapja nem esett.
2019. ápr. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, élő vízvezeték nincs ott. A vízóra nem forog. Fűtés cső sincs, nincs nyomásesés a rendszerben. Elvileg a falat nem fúrtam át. A víz máshonnan jött korábban, most nem jön. Esetleg a korábban felszívott vizet most adhatja ki? Ha volt víz a falban a vakolatot nem dobta le egyáltalán. Ez volt az egész pincében az egyetlen ép falszakasz. Kb 3m. A talajszint alatt kb 170-180 cm-rel van. Nehéz megbecsülni, hogy mennyi a víz, az aljzatbeton elszívja, nedvesedik kb 1 nm területen.
2019. ápr. 6. 20:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Elég kísérteties. Látni kellene. Mást nem tudsz csinálni, várj.
2019. ápr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Talán mégsincs olyan mélyen az a talajvíz. Tudod, az szeret változgatni.
2019. ápr. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!