Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Túl tömény alapozóval alapozot...

Túl tömény alapozóval alapozott fallal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

A vásárolt alapozó dobozán található, roppant informatív "igény szerinti" hígítást sikerült sajnos benézni, üveges, lakkszerű réteget képez a falon ez a csoda, felfröcskölt vizet igencsak nehézkesen szívja be, pöttyökben (ahol épp valami hézag lehet a bevonaton gondolom).


Ezzel mit lehet kezdeni? Elég kicsit megcsiszolni a felületét "mattosra?" Egy helyen próbáltam, ott már egész használhatóan beszívja a vizet a felület.


Doboz természetesen semmit nem ír erről, csak hogy ha üveges bevonatot képez akkor elrontottad, ők felelősséget nem vállalnak ezért. Oldd meg.



2019. ápr. 22. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"A vásárolt alapozó dobozán található, roppant informatív"


A kérdés is pont ennyire informatív, mivel nem derül ki a lényeg hogy milyen alapozót vettél, van fa, zománc, színvakolat, műgyanta, stb stb. alapozó.

De a kulcsszavakban pedig "falfestés" van ami a mai diszperzit festékek alá nem is kell alapozó...

2019. ápr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Diszperziós mélyalapozóról van szó, bocs, ha lemaradt.


Nagyobb falfelületekről kellett lekaparni a régi festéket és újraglettelni, utánaolvasás/kérdezősködés alapján "biztos ami biztos" alapon inkább lekentem festés előtt az egészet, hogy egyenletesebb legyen a fal szívóképessége. Így utólag persze lehet kár volt... :)

2019. ápr. 22. 22:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, kicsit csiszolóvászonnal átsimítod, és festheted nyugodtan.

nem kell a falnak szívnia a vizet, azért kened le mélyalapozóval hogy ne szívja el a vizet.

No para, a csiszolóvászon is csak azért kell hogy ne csússzon meg a henger az üveges felületen.

2019. ápr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Diszperziós mélyalapozót nem szokták hígítani. De nem rontottál semmit, lecsiszolod (vagy még azt sem) és bekened újból.
2019. ápr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, kicsit megcsiszoltam és végül nem lett baj, szép lett az eredmény!


Azokon a részeken, ahol a "legfényesebb" volt a fal (több alapozó jutott, vagy kevésbé szívta be a fal) és nem csiszoltam meg alaposabban, ott tényleg csúszott a henger, első réteg festék ott vékonyra sikerült, erősen átütött a régi festék. De a második réteg már befedte szépen (nyilván azon a részen alaposabb is voltam).


Csak gondoltam leírom, hátha más is hasonló cipőben fog járni, nem kell aggódni.

2019. máj. 8. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!