Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nemesvakolatot a felhordás...

Nemesvakolatot a felhordás után mennyi idővel kell elkezdeni dörzsölni?

Figyelt kérdés
Mindenhol csak olyan leírásokat találok, hogy hordjuk fel, majd miután "meghúz" a vakolat, utána kell elkezdeni dörzsölni. Én nem tudom, hogy túl sokat vagy túl keveset vártam-e, de ilyen nagyobb darabokban, foltokban leesett az egész ahol elkezdtem dörzsölni. Mélyalapozóval megkínáltam előtte a falat, szóval szerintem az idővel lesz a baj, hogy mennyit kell várni. Én 10 percet vártam.

2019. ápr. 26. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet időhöz,csak hőmérséklethez kötni.Ha kánikula van akkor hamar el kell kezdeni felhordás után dörzsölni,ha hűvös van,akkor jóval több négyzetmétert meglehet csinálni és utána dörzsölni.Napos felületre meg egyáltalán nem ajánlatos felvinni,mert mire dörzsölnéd, már félig meg is száradt,hogy eldolgozhatatlan. Mikor már nem krémes állagú már,de nem is karcol még,akkor a jó.Ha kevés a víz hozzá,akkor a vakolat pillanatok alatt kirántja belőle a vizet annyira,hogy nem lehet felkenni,ha nem gurul rajta és ekkor a legjobban előkészített felületről is lejön.

Rozsdamentes glettvassal lehet csak felvinni,mert kiüt rajta a rozsda a sima acél glettvasnál.És saroktól sarokig kell megcsinálni egyszerre még a teljes kötése előtt,mert különben nagyon látszik a befejezés és a kezdés.

2019. ápr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Több ezer négyzetmétert színeztem már le, a színezés nagyon nehéz és precíz munkafolyamat. Sok szakember sem vállalja. Ezt a részt mindenképp szakemberrel végeztesd el, mert a vakolat nagyon drága, olcsóbban kijössz egy szakemberrel mint amennyit elbaromkodsz a homlokzaton, ráadásul nem is lesz szép.
2019. ápr. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!