Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tényleg egyre többen újítják...

Tényleg egyre többen újítják fel lakásukat saját maguk, mert a szakik túl sokat kérnek?

Figyelt kérdés
Az utóbbi években ezt egyre többször hallani, a YouTube-os csináld magad videóknak is hihetetlen nézettsége van stb. Amikor festésért, burkolásért csillagászati összegeket kérnének el, nem csoda, ha egyre többen szánnak rá néhány napot, hogy önmaguk csinálják meg a dolgokat, és így több százezret spóroljanak meg. Ismerőseim körében ez tényleg divat lett (muszájból), de vajon máshol mennyire elterjedt ez?
2019. máj. 19. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom, mások hogy vannak vele, de a mi családunkban ez természetes. Nálunk apukám afféle ezermester, a házunkban is csomó mindent ő csinált meg, a festéstől a lambériázáson át a szekrényekig, még lépcsőt is készített. A házat is ő festette le kívülről, amivel akkor kb. félmilliót spórolt meg. Mi is magunk csinálunk mindent a lakásban, mert nekünk amúgy se lenne több százezer, pláne millió forintunk erre.
2019. máj. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Ahhoz tehetség is kell, YouTube videó megnézéstől nem lesz vki hozzáértő.
2019. máj. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Vannak dolgok, amit nem állnék neki magam csinálni, pl járólapozás, vagy bonyolultabb villanyszerelés, de padlószőnyeg, műpadló, vagy laminált parketta lerakása pl semmilyen szakértelmet nem igényel, ahogyan egy villanykapcsoló vagy lámpa cserélése sem. A festéssel pedig úgy vagyok, hogy egyszer legyen lefestve festővel a ház kívül-belül, de utána azt, hogy pár évente pl fürdő, wc, konyha fehért plafonját, falát átkenjem, vagy a külső fa részeket lefessem, az nem probléma.

Majd ha keresek annyit, hogy ne nyolc órát kelljen melóznom, egy szobafestő 1-2 órás munkájáért, akkor majd csináltatom szakemberrel, mert nekem biztos nem 1-2 óra az a munka, plusz ő szebben csinálja, de addig jobb híján ez van.

2019. máj. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
Betonozás burkolás festés járólapozás vízszerelés. Lamináltozás. Ilyesmikért nem adnék pénzt már. Ide oda elhúzok egy egy konektort is de bonyolultabb dologhoz villanyszerelő kell. Ezekért tényleg felesleges pénzt kidobni annak aki ért hozzá
2019. máj. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én eleve nem értem, miért kéne pl. festéshez szakembert hívni, vagy pl parkettázás miatt.

Pont házfelújítás előtt vagyunk, csak a villanyt, a csempét és a zuhany bekötését (odébb kell rakni egy csaptelepet) csinálja majd szaki, minden mást megoldunk.

Nem is értem, miért kéne totál fölöslegesen pénzt kidobnunk és várni hónapokat....

2019. máj. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ez valószínűleg egy ördögi kör.

elmennek dolgozni kevés megbízókhoz.

mivel meg kell élni ezért sokat kérnek

mivel sokat kérnek ezért kevesebb lesz a meg bízójuk és így tovább...

2019. máj. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!