Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tudom mérni a víznyomást?

Hogyan tudom mérni a víznyomást?

Figyelt kérdés

Társasházról van szó, Pécs kertváros, 1.emelet.

Azt tudom, hogy a főágon 1,5-6 bar víznyomás van.

Be szeretnék szerelni egy víztisztító egységet, amelynek minimum 3 bar kell.

Ezt hogyan tudom kideríteni?

Vagy biztosan megvan az 3bar.

A Vízmű sem tudott többet mondani, mint az 1,5-6 bar értéket a bekötőnél.

Nyomásmérő órát kellene beszereznem, ha pontosan akarom tudni, 3/8" a csatlakozás, ha más nincs, akkor átalakítóval tud valaki linkelni nekem?


2019. jún. 4. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:

leveszed a csaptelepet és rátekersz egy nyomásmérőt

ha ennyire fontos ez neked

amugy

mennyi emeletes a ház? hol van az ingatlan?(ha sok magas ház mondjuk panel házak vannak akkor magasabb a nyomás)

mert ha több szintes akkor tuti meg van a 3-4 bar

mert 10 méter víz nyomása 1 bár, vagyis egy 0 emeletes házban ha nincs meg a rákötésnél a 3-4 bár akkor a felső emeleteken nem igen folyna a víz a csapból.

2019. jún. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tele van panelekkel a környék, ez 4 emeletes.

Szóval ezek szerint megvan a megfelelő érték.

Köszi szépen.

2019. jún. 4. 17:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Hivatalosan a legtávolabbi legmagasabban lévő csapoló egységnél min. 0.5 bar (50000 pa, 5m vo) nyomásnak kell lenni, a nyomás nem csak az emeletek miatt esik felfelé haladva, hanem a csősúrlódás és alaki ellenállás miatt is. Amúgy a legegyszerűbb tényleg egy nyomásmérővel rámérni
2019. jún. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!