Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Aljzatkiegyenlítő alatt homok?

Aljzatkiegyenlítő alatt homok?

Figyelt kérdés

Felszedtem az emeleten a járólapot, alatta valamiféle 20 éves aljzatkiegyenlítő van. Több helyen is mélyebbre belevéstem, ahol homokos volt a cucc. Gondoltam csak így szétporlatt ott. Nem baj. De egy ajtónál vettem észre, hogy lényegében szét tudom szedni a kiegyenlítőt és alatta több cm magasan van homok. A kiegyenlített réteg alá be tudok nyúlni, ki tudom szedni a homokot, a réteget pedig akár kézzel kicsit erősebben fel tudom húzni és feltörni.


Ez most normális? Ez valami bevett szokás lenne, hogy homokkal töltötték ki alatta vagy csak gányolás, vagy a 20 év alatt a szar anyag elporladt? Szedjem fel az egészet ahol homok van és tegyek le újat?



2019. júl. 6. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
A homok lehet töltőanyag pl valami beton tálcás födèmen. Arra húztak 2 cm aljzatot ès jött a padló. Èrdemes feltárni, cèloktól függően statikussal ránèzetni, mert ezek a födèmek nem terhelhetők a vègtelensègig.
2019. júl. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A fodem rendben van. Lattam a terveket is. Birja az amit kell. Az aljzat a fos. Ismerosom is mondta, hogy nem baj a homok, inkabb az, hogy kellett volna vas az aljzatba, hogy ne repedhessen meg.
2019. júl. 6. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Régen ez teljesen egy elfogadott technika volt amit találtál.

A felújítást meg csináld a mostani technikával.

2019. júl. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, azért vannak érdekességek. kb 16cm-re ástam le. Szerintem ide töltöttek be mindent ami nem kell, homokot, kevés törmelék, szemét, stb. Alatta rendes kemény beton van.

Még nem tudom mit fogok vele csinálni. Nem sok kedvem van 5m2-et 16cm magasan lebetonozni. 20kg 1m2/1cm. Agyalok a lépésálló hungarocellen, csak kérdés, hogy abból mekkora lenne elég és mekkora rétegen kéne rátolnom a betont.

2019. júl. 8. 20:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a mocskot meg a maradékot széttolták, aztán kifizettették betonnak. Kábé fogadni mernék, hogy pár oldschool Kőbányais üveg is előkerül onnan.
2019. júl. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Simán lehet. Közben már másik kérdésbe eldöntöttem, hogy lépésálló hungarocell lesz 10cm-en és a maradék 6cm meg esztrich.


Szóval a kőművesekhez kapcsolódóan. Múltkor lebontottam a tetőről pár cserepet, hogy bemászhassak mögé a tetőtéri fal mögé. Be kellett húznom pár elektromos vezetéket, mert lecseréltem a régieket (az is egy érdekes történet, a villanyszerelők is alkottak).

A lényeg, hogy a tető alatti födémnél és a fal mögött többszáz kg-nyi tégla törmelék volt felhalmozva.

Oda pakolták be a szemetet. Kb 1 órán át szedegettem ki mindent, hogy beférjek. És még mennyi ilyen lehet vajon.


Bár a legjobb az volt amikor rota kapával ástam fel a földet a ház mögött és beleakadt egy autós szőnyegbe ami el volt ásva. (ez mondjuk szerintem már az előző lakó bűne volt)

2019. júl. 9. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!