Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » "Örökölt" lakásban gázkazán...

"Örökölt" lakásban gázkazán csere/ javíttatás?

Figyelt kérdés

Van egy régi vaillant vcw 18-10 gázkazán, ami már betegeskedik, és a javíttatás is kb 200k-ba kerül.

Ami meleg vizet, és fűtést is biztosít.


Ahogy néztem ha csere lenne legalább millióig is felmehet az ár mert mindent le kell cserélni/ellenőrizni kéménytől kezdve mindenig.

Szóval ez számomra kilőve.


Milyen "olcsó" alternatívák vannak?

Egy esetleges elektromos kazán csere mibe fáj?

Az is tudja biztosítani mind a vizet, mind a fűtést?

Konvektor (ha nem ugyan az) meg szint úgy egy új rendszer kiépítését igényel, ha jól tudom.


Kissé tudatlan vagyok ilyen témában. mi lehet a legjobb megoldás?

Mivel már alapból régi kifutott készülék sorozatos javítgatása, vagy csak egyszeri (ameddig bírja) mennyire érdemes.



2019. júl. 22. 18:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Konvektor helyett bojler-re gondoltam.
2019. júl. 22. 18:41
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt a cserét talán még 700 ezerből is meg lehet úszni .

1 nem gagyi kondenzációs kazán 280000 körül van.

Mivel ezeknek saját kéményük van,50-100 ezerig .

Kell 1 gázterv készitő és egy gáz szerelő.Az ő munkadijuk.

Erre nem tudnék árat mondani,kb 2 napos munka ,ha kényelmes a szerelő. Kell keresned egy villanyszerelőt,aki az érintés védelmet megcsinálja ,erről igazolást ad.

Ha minden kész,kell keresni egy gázkazán szervizt ,és jogosultak üzembe helyezni ,ennek dija kb 30ezr.

MIndent a tervező intéz,a gáz szolgáltató ebből már ki van hagyva .

2019. júl. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%

Villanyvezetékek jók? Szigetelés milyen?

Ha jók, akkor elektromos bojler, infrafűtés, vezérelt áram és átkapcsoló automatika.

2019. júl. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
68%
"Milyen olcsó alternatívák vannak?" Hát először is keress másik szerelőt. Egy milla nevetségesen sok egy kazáncseréért. Haver olcsón 1.2 millából kihozta a Kádárkockába a teljes rendszert. Nem rég. Csövek radiátorok kazán kémény munkadíj. A kazán kéménnyel 350 volt.
2019. júl. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Ha villany kazánnal akarsz fűteni ahhoz minimum 3x40A kell a mostanin felül. Hálózat bővítés sem két fillér. Árammal fűteni 3,2-szer annyiba kerül mint gázzal.

Nem jó választás a villany.


Kazáncsere legolcsóbb legális módja az "egyszerűsített készülék csere".

Nem kell gázterv se engedély. Non plus ultra meg van 3 nap alatt.

Bövebb info: hívd fel a szolgáltatódat.

"B terv": ez a legolcsóbb.

40 körül már jóállapotú használt kombikazánok közt válogathatsz. Cseréld/cseréltesd ki feketén. Így nyersz jópár évet...

2019. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt a milliós árat is azért írtam hogy akár. Mert régi építésű a ház. Viszont ha új kéménnyel lehet valóban olcsóbb lehet.


És ha mondjuk egy új kazánra cserélnénk, akkor nem muszáj radiátorokat cserélni? Mármint hatás fokban biztos nem lesz annyira jó. De "ideiglenesen" a régivel is mehet tovább gondolom.

2019. júl. 23. 10:36
 7/7 mindentudó99 ***** válasza:
Ha olyan helyre kerül a kazán elég lehet oldalra kiállni a kéménnyel. Kijön kazán kéménnyel 250 ből is plusz beszerelés. Régi radiatorral is működik csak hát nem lesz olyan gazdaságos mint a lapradiátorral. Ráadásul lehet kicsi lesz a radiátor felülete is. A kondenzációs alacsony hőfokon megy.
2019. júl. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!