Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen környezetbarát háztartá...

Milyen környezetbarát háztartási tippeket alkalmaztok a mindennapok során? Mi az ami be is vált nektek?

Figyelt kérdés
Gondoltam, hogy ha elhasználom az itthon található szereket, akkor váltanék valamilyen környezetkímélő megoldásokra, és kíváncsi vagyok azok véleményére, akik ezket használják már, hogy mik azok amik bejöttek nektek? Illetve, nehéz volt az átállás?

2019. aug. 9. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
A lehullott morzsát nem dobom ki, elviszik a hangyák.
2019. aug. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Ecetet tisztításra, vízkőtlenítésre. Saját bevásárló szatyrot viszek vásárláshoz. Igyekszem a nejlonzacskóhasználatot visszaszorítani. Ha mégis használom valamire, akkor nem dobom el, újra felhasználom. Pl. dinnyét teszek bele, hogy ne csöpögjön, akkor miután kivettem a dinnyét, a nejlont kiöblítem, megszárítom, és még többször felhasználom. Amit még ki szeretnék próbálni a jövőben, az a tisztítás szódabikarbónával vagy kólával.
2019. aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

Az a baj, hogy én ezekben a szerekben is a marketinget látom. Nyilván sok kicsi sokra megy, de amíg én megveszem 3000 forintért az 1liter környezetkímélő mosószert, addig a világban évről évre többen repülnek ami több kerozint juttat a levegőbe. Vagy akar a buszok, autók. Vagy a szállodákban a rengeteg feleslegesen kimosott törölköző és ágynemű..

Szóval szerintem ettől nem lesz jobb hely a föld mert én környezet kímélő szereket használok. Ahhoz ez sajnos édes kevés. Abban már inkább hiszek, hogy saját otthonunkba vigyünk be minimális vegyszert. Ecetet próbáltam, valóban az eddigi legjobb vízkőoldó amit eddig használtam. Öblítésre nem jött be, ecet szagúak maradtak a ruhák és nagyon kemények.

2019. aug. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Öblítésre hogy használod? Bőven elég 1 evőkanálnyi (10ml) 20%-os az öblítősrekeszbe, majd ezt egy kicsit önsd fel hideg vízzel, hogy ne párologjon míg a masina másfél óra múlva hozzáönti az utolsó öblítővízhez. A szerepe annyi, hogy avéletlenül megmaradt mosószert semlegesítse, de ha jól választottad meg a mosószer mennyiségét, és nincs lekötetlen mosószer, akkor nem is kellene. Csak a vegyszergyárak hü.lyítették rá a népet az öblítők szagára, amivel a "tisztaság" a nőknél definiálódik.

A keménység nem az ecettől volt, hanem a vegytrutyi "öblítőszer"-ben megszokott műanyagbevonat hiánya. Ezzel ugyanis az utolsó öblítővízben keverten "összekoszoltad" a ruhákat és nem lesznek nedvszívóak. Törülközőnél nagyon észre lehet venni a különbséget.

Nekem nincs semmilyen vegytrutyi öblítőm, hányingerem volt a szaguktól, az ecet pedig semennyire sem érződik.

2019. aug. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Próbáltam ezer féle képpen. Maradtam az öblítőnél, bár fele annyi mennyiséggel mint ami a flakonra van írva. Illatosítádhoz pedig parfümöt használunk, én is undorodok mikor valaki jön velem szembe és megcsap az öblítőillat.
2019. aug. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat. Nagyon hasznos. Egy kicsit tartok az ecetes öblítéstől de szerintem nem lesz probléma. Azért egy liter 20 százalékos ecetet nem öntenék bele a mosógépbe. Olvastam valamelyik kérdésnél.

Ja és a márvány sem szereti az ecetet, oda amúgy próbáltam a mosószódát. Az szépen leszedte a koszt, de az üvegfelelületekre biztosan kipróbálom higítva. Még jöhetnek a kommentek. 🙂

2019. aug. 12. 16:15
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja. Öblítőt eddig sem használtam. Szerintem felesleges pénzkidobás. De pl a mosószóda "lerakódásoktól" félek. Nem tenném tönkre a mosógépem.
2019. aug. 12. 16:19
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
Számold már ki. 1 evőkanál 20%-os ecet + 12 liter víz amibe beleöntődik. Vagy szerinted a gyári öblítő egy tavaszi harmatrózsa?
2019. aug. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
60%
A hulladékmentes.hu oldalon lévő recepteket, eszközöket használom, onnan eddig minden bevált, illetve tudtam kérdezni is, ha elakadtam útközben. Nekem a 30 napos kihívásuk segített elindulni: [link]
2021. febr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
59%
Jó a kérdés,de érdemesebb,összességében nézni. A szerek mellett,az is fontos,hogy többször használatos szatyorba,pláne saját kosárba vásároljunk. Amikor tömegközlekedéssel is elérhető az uticél,akkor nem autóval megyünk. Amennyiben megtehető,akkor a háztartási hulladékot,nem ömlesztve,hanem szelektálva helyezzük el.
2021. márc. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!