Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Elelmiszermoly segitseg?!

Elelmiszermoly segitseg?!

Figyelt kérdés
Szoval eletemben eloszor talaltam szembe magam veluk. Ilyen kis apro, barna, repulo bogarak. Kidobaltam MINDENT es mar nincs mit amit zabaljanak. Vettem 2fele ragacsos izet, semmit nem er egyik se. 1 het alatt rajuk ragadt vagy 2 bogar. Meg vettem sprayt. Azt irja szinten szagtalan. Egyik sem igaz. De legalabb hasznalna! Segitsetek, mit csinaljak? Hogy fognak eltunni? Mar undorodom a konyhaban barmit csinalni ezek a kus szornyek miatt!

2019. aug. 10. 18:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Es kitorolgettem mindent 20%-os ecettel is! En majd megfulladtam tole, ezek meg... Itt lakom 12 eve es sosem volt ilyen gond. A sírba visznek. Barmilyen tipp jol jonne!
2019. aug. 10. 18:37
 2/9 A kérdező kommentje:

*kis

Es bocsi az ekezetek miatt.

Help. Hilfe.

2019. aug. 10. 18:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Öt dolgot kell kerülni egy spájzban: sötét, meleg, nyirkos, kinyitott, halmozott. Mindent jó minőségű csatos üvegben kell tárolni, ne legyen semmi elöl amibe belemászhatnak. A nyitottnál még az is jobb, ha nejlonzacskóban vannak a ritkábban használt dolgok, de érdemes inkább csatosüvegeket venni.

A spejz mindig legyen hűvös, de ne legyen párás.

A zárt polcokat, szekrényeket kerülni kell, a legjobb a salgó rendszerű, ahova mindenhonnan beszűrődik a természetes fény. Minél nagyobb ablak, annál több a fény, amit a kártevők nem szeretnek.

Nem kell egyszerre megvenni 10 kiló lisztet vagy 6 ugyanolyan fűszert, mert az csak a kártevőknek kedvez.

Az ablakra menjen apró lyukú fix szúnyogháló, hogy a berepülő rovarokat távol tartsa.

A boltban vett lisztféléket nézd át tárolás előtt, nem fertőzöttek -e. Ez különösen igaz a bioboltokban vett árura, ahonnan gyakran egész rovarkolóniát hurcolsz be a konyhádba.

2019. aug. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Az élelmiszermoly nem bogár, hanem lepkeféle, ezüst színű és nem barna.
2019. aug. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy, ha ez vigasztal én fél éve próbálom kiírtani őket

Még mindig van pár

Valami szállodából hoztam őket (heti 5 nap nem vagyok itthon), nincs itthon kaja, ami van az a hűtőben és mégis röpköd pár, már csak a papírszalvétát eszik, de csapdák most már nincsenek tele, csak 1-1 darab van, azok is picik és lassúak

2019. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan rosszak azok a csapdák, a molyokat tényleg megfogják, de sokáig kell kint hagyni, mert csak a felnőtt, ivaros molyok repülnek bele. Amit csináltál, jól csináltad. Még annyit, hogy ha lisztet, darát, darált diót, stb. veszel, akkor nejlonban tedd be pár hétre a mélyhűtőbe. Akkor elpusztulnak az esetleg benne lévő lárvák. Én mondjuk eleve ezeket a mélyhűtőben tárolom.
2019. aug. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző mindent leírt. Rajta!
2019. aug. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
A 19.29 re értettem, persze a többi is jó
2019. aug. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A moly az lepke. Amit találtál, szerintem zsizsik.
2019. aug. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!