Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a legolcsóbb mosópor...

Melyik a legolcsóbb mosópor és öblítő, és azok mennyibe kerülnek?

Figyelt kérdés

2019. szept. 10. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Mosószóda 1kg 375 Ft


Ecet 1L 227 Ft


Én 3 evőkanál mosószódát feloldok kevés meleg vízben, úgy öntöm a tartályba. Öblítőnek ecetet, citromsavat lehet használni, igény szerint vízzel higítva.

2019. szept. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Házilag készült mosószer és öblítő. Pár száz forintból több litert tudsz készíteni. Ugyanúgy mos mint a bolti, de olcsóbb és nem kell eldobálni annyi csomagoló anyagot (flakont/dobozt)
2019. szept. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem veszed drágán az ecetet? Pennyben mintha olcsóbb lenne a 20%-os. Vízzel meg minek hígítani? Belemegy a 15 literbe ígyis-úgyis.


A 3 evőkanál mosószóda hány kiló ruhához van mérve és milyen keménységű vízhez?

2019. szept. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Házi mosógél, mosószappanból és mosószódából.

Rengeteg recept van a neten.

+ecet.

2019. szept. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

A kínai ruhákhoz bizonyára jók ezek a szerek. De mondjuk egy 12 ezer forintos inget nem biztos, hogy mosószódával és ecettel akarnék kimosni. De mindenkinek más a fontos. Én drágább, mindőségibb ruhákat veszek, abból viszont kevesebbet. És fontos, hogy sokáig szépek maradjanak. Régebben próbáltam a mosódiót (szilárd és folyékonyag is), kritikán alluli volt az eredmény.

De hogy érdemben is válaszoljak: a Tomi kristály egy elég jó középkategóriás mosószer, nagy áruházakban szinte mindig van akcióban. Öblítő szintén: a 3 literes Silan az euros boltban 1100 fortint körül lehet.

2019. szept. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Egyetértek az előzővel....

mosószóda meg ecet...ha tönkre akarod vágni hosszú távon a gépet, meg a ruháidat, akkor hajrá


Lidl mosógél a legolcsóbb, ami még jó, akcióban még jobb árban lehet venni. A 2 l koncentrátum akció nélkül 990 körül van, elvileg 27 mosásra, én többet mosok vele.

Ez sem olyan rossz: [link]

ez a Lanza is türhető: [link] , az alatta lévő woolite meg nagyon jó.

Ha az öblítőn akarsz spórolni, akkor ne inkább tegyél bele mosóparfümöt, persze nem a baromi drágákat - 749-ért van a rossmannnak folyékony, saját márkás mosóparfümje, nagyon sokáig elég: [link]


amit nagyon nézz meg a csomagoláson, hogy hány mosásra elég, mert lehet soknak tűnik valami, de nem koncentrátum és rengeteget kell belőle belerakni a mosáshoz

2019. szept. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Minél nagyobb kiszerelésben veszed, annál olcsóbb.

A Tescoban 222 Ft/kg most a 9 kg-os mosópor, de ez még nem akciós.

[link]

300 Ft-ért kiszállítanak, így szoktunk bevásárolni a nehéz dolgokból.

Mosószódát gyanítom, hogy vegyszerboltban olcsóbban lehet kapni, mint az első válaszoló írja, de nem csináltam még piackutatást arra a termékre.

2019. szept. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

#5 és #6

A mosószóda, mosószappan és ecet semmivel nem károsítja jobban a ruhát mint a bolti mosószer. Kb 7 éve mosok ezekkel minden ruhánkat, márkásakat is (Northface, Nike, Adidas, Mango, Diesel, Columbia, Superdry stb stb) farmert, selyemblúzt, pulcsikat, pólókat, kabátokat, alsóneműt, ágyneműt stb... és köszönik jól vannak. Nem vagyok hülye hogy tönkretegyem őket ha nem vált volna be. A mosógép is szuperül működik. Szerintem ez alatt a 7 év alatt költöttem annyit mosószerre összesen, mint mások középkategóriás anyagokra 1 évben. A ruháink nem szaglanak a mű illatoktól, nem mérgeztem a környezetet, nem gazdagítottam a multikat, nem dobtam el 100 db flakont.

1 kg mosószóda 350Ft és ebből 50+ liter mosógélt csinálok néhány mosószappan hozzáadásával.

2019. szept. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!