Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Műszőrme kabátot (97% poliészt...

Műszőrme kabátot (97% poliészter,3% elasztán) lehet kézzel otthon kádban kimosni, majd 500-as centrifugára gépbe betenni?

Figyelt kérdés

Vettem egy fekete műszőrős nagyon szép kabátot, amin jó sok divatszőr van (hol hosszabb, holrövidebb). A címke szerint lehet centrifugálni, de nem lehet mosni. Én nem vinném 5400 forintért tisztítóba havonta (én ebben járok minden nap), így arra gondoltam, hogy nagyon finoman kádban folyékony mosószerrel kimosnám és csak 500-as centrifugára gépbe betenném mosózsákban, hogy még az is óvja.

Van valakinek ilyen agyonszőrözött kabát mosásával élménye? Nem az egész kabát szőrös, csak a zsebe meg a nyaka körül, illetve belül van pici rövidke puha szőr.



2019. szept. 22. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a címke szerint nem ajánlatos mosni, akkor előbb próbáld meg beáztatni (inkább bevizezni) a belsejét egy kis folton és várni az eredményt. Lehet, hogy a víz nem tesz jót a műszőrme-ragasztónak(ha van)...
2019. szept. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
En kimostam oket kezi programmal, majd centrifugaztam es nem lett kulonosebb bajuk. Arra kell figyelni, hogy meg vizesen, nagyon ovatosan ki kell fesulni a szoret. Erre azt olvastam, a kutyafesu a legjobb, azzal is csinalom.
2021. dec. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!