Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Bambuszfából készült vágódeszk...

Bambuszfából készült vágódeszka tisztítása, hogyan?

Figyelt kérdés

Olvastam több helyen hogy huzamosabb ideig vízben áztatás, vagy egyáltalán a víz jelenléte a vágódeszkának nem tesz jót, mert megszívja magát, illetve hogy havonta egyszer valami növényi olajjal tanácsos átkenni.

Van -e még esetleg valami amit tudnom kellene?



2019. okt. 28. 19:36
 1/3 szlory ***** válasza:

Nagyjából ennyit tudok én is mondani. Illetve azt hogy a bambusz deszka nehezen szívja magát vízzel, ha húst vágsz rajta, nyugodtan lemoshatod. Én műanyag súroló kefét használok. Olajnak lenmag vagy akár olivaolajat is használtam már.


Ha valami miatt úgy érzed, nagyon benedvesedett volna, meleg, de lekapcsolt sütőbe beteheted, szépen kihozza a nedvességet anélkül, hogy elrepedne. De nálam a bambusszal lényegében semmi gond nincs évek óta. Frankó cucc ez. Késeim is hálásak érte. :D

2019. okt. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is az van, csak simán elmosogatom a többi cuccal és kész, semmi baja. Jópár éve megvan.
2019. okt. 29. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én műanyagot használok. Mosogatógép 65 fokon tökéletesen fertőtleníti.
2019. okt. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!