Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Elvárható e egy férfitól,...

Elvárható e egy férfitól, hogy ezermester legyen?

Figyelt kérdés

Feleségem azt várná el tőlem, hogy otthon mindent egyedül a-tól z-ig egyedül, szakember nélkül oldjak meg, ami szerintem irreális. Van sok minden amit megcsinálok, pl. festés, burkolás, betonozás stb. De sajnos van amihez nem értek pl. víz-gáz vagy villanyszerelés, és ezt mindig felhozza, szerinte egy férfinak mindenhez érteni kell!

Szerintetek ez jogos?


2019. nov. 20. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Rengeteg pali van aki műszaki analfabéta.Egy villany vagy gázszereléshez azért kell egy alap szakmai ismeretség és rutin.Míg egy festésnél,burkolásnál max esztétikai hibát tudsz ejteni, villanynál ha rosszkor nyúlsz rossz helyre lehet,hogy halott vagy.Ráadásul már kisebb munkákhoz is kellenek célszerszámok amik nélkül nem boldogulsz.Teljesen irreális valakitől elvárni,hogy A-Z-ig mindent meg tudjon csinálni.
2019. nov. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyrészt ez már nem a szoci, hogy kénytelen voltál mindent megcsinálni, mert a bejelenetett közvilágítási problémát is csak hetek múlva csinálták meg, ha nem voltál a főosztályvezető csókosa; másrészt az elvárások mindig a csalódások forrásai a nagyok szeritn; harnmadrészt nem attól leszel férfi vagy nő, hogy mit tudsz otthon barkácsolni. Van, akinek kifejeztetten rossz a kézügyessége. (Ja, ez pl. veleszületett képesség.)
2019. nov. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Az nem várható el,hogy mindent megcsinálj.Amit szakemberek tudnak megcsinálni. És a víz ,villany az csak is szakember.

Én is sokszor felhozom ezt páromnak,de azért mert már szinte én csinálom a férfi munkát ,még autót is próbálok szerelni,festek,burkolok ,fát vágok stb..mert sajnos lusta. És szerintem ezek a dolgok megtanulhatók.Ja igen én is betonoztam már..de úgy látszik változik a világ.

Viszont,ha magad próbálnád megcsinálni a villanyt és a vízzet valószínűleg nagyobb károd lenne. Ha nem enged,akkor mond meg neki hogy csinálja ő(valószínűleg megpróbálja,de rájön,hogy nem birja)és hívjatok szakembert.

2019. nov. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
59%
Nem várható el. De hogy semmihez se ért egy férfi mert van ilyen az meg akkor férfi egyáltalán?
2019. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az is a baj, hogy apa lelépett 4 éves koromban, így senkitől nem tudtam tanulni, amit eddig tanultam is saját magamtól, meg egy kicsit apóstól.
2019. nov. 20. 11:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak szakmák, mint a gáz vagy villanyszerelő; amihez elég sok szabály, szabvány és előírás tartozik, ezek változnak is, valamint sokmindent érteni kell, mert minek az, jó az így stb akár életveszélyes is lehet. nem hiába tanulják évekig, aztán a gyakorlatot is elvárják.

Valamint egy fontos dolog: a szabályok, előírások nem ismerete nem mentesít a felelősségrevonás alól. Vagyis ha kókányolsz saját tudtodon kívül, és abból baleset lesz, még börtönbe is csukhatnak.

Én is megcsinálok sokmindent, de burkolni, glettelni pl egyeltalán nem tudok. A gáz dolog is olyan, hogy van bizonyos kezelői vizsgám, de mégsem piszkálok bele.

2019. nov. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő is "érti a dolgát", lehetőleg nap mint nap, akkor esetleg elvégezheted ezeket a tanfolyamokat, feltéve, hogy állja. :)
2019. nov. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért a víz, gáz, villany “szerelés” nem is végezhető szakember vagy szaktudás nélkül. És, hogy válaszoljak is nem, nem várható el. Én legalábbis nem várom el Tőle. Nyilván amihez ért és tud azonnal szó nélkül csinálja, de pl. villanyt nem is engedném szerelni mivel nem ért hozzá. Erre vannak a szakemberek. Illetve egy kapcsolatban elvárások.... hat nem tudom mennyire szerencsés :(
2019. nov. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nő vagyok, soha nem vártam el, ezért bízom szakemberre. Oké, a falakat ketten is kimázoljuk vagy felfúrjuk a polcot, ha kell, de ez a suszter-májszterkedés a ház körül kiakasztana. Ahány ilyen "ezermester" pasast ismerek, nagyrészt a kárt csinálja. Pl. ahol albérletben éltünk, ott is ezermester apuka csinált mindent a festéstől a vizesblokkokig, és szerintem több esetben inkább ráfizetés volt részükről, mert kijavítani drágább volt, mint rendesen megcsináltatni.


És ahogy írták mások, még veszélyes is lehet. Apukám is szakember (fűtés-tüzeléstechnika), és néha meredek, hogy családos apukák otthoni ügyeskedéssel milyen gyorsan tudják az egész családjukat életveszélybe sodorni.

2019. nov. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!