Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen folyadékkal és kendővel...

Milyen folyadékkal és kendővel lesz foltmentes az ablak?

Figyelt kérdés

Takarítok sok ablakot. Foltos marad, ami napon csillan meg. Elhúzott zsírfolt hatású. Próbáltam ecetet, minden piacon kapható spray-t, kendők közül "minden" bolyhos és síkszövött mikroszálast.


Mit használnak az ipari alpinisták, vagy a plázák, vagy vegyek Vileda tartályos gépet, vagy Kärcher gőzgép?

Vagy melyik a legtutibb gumi lehúzócsík?



2019. dec. 4. 02:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mossad le mosogatószerrel előbb, az jó zsír és kosz oldó. Aztán lehuzóval gyorsan lehúzod. Aztán ablakmosó spré és papírral áttörlöd
2019. dec. 4. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Takaritottam külföldön.


Fél éve koszos ablakot tudtam ragyogora mosni úgy hogy 10 liter vízbe egy kis kaveskanalnyi békás folyadékot tettem.


Attöröltem pamut ronggyal, majd minden ablakot, külön fényes ablaktörlő ronggyal fenyesitettem.


Nekem is hihetetlen volt, de gyönyörű lett.

A pamut rongy az sima pamut volt, a fényes pedig az a jobb minöségű, amit lehet kapni rossmaba.

Mindig külön mostak, állítólag minden nélkül. Jobban vigyáznak az ablaktörlő rongyaikra mint bármi másra.

2019. dec. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom hogy ablaktisztítóval lefújom, áttörlöm, megint átfújom és minőségi lehúzóval lehúzom.
2019. dec. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

#2

Mi az a békás folyadék?

2019. dec. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is a JAR mosogatószeres lemosás vált be leginkább.

Utána már nem fújtam be semmivel, lehúzás után már csak szárazra törlöm és tökéletes.

2019. dec. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jó, de ha rendesen belenéztek az ablakba, közelről, és éles látással, napsütésnél és direkt úgy, hogy direkt látszódjon akkor meg kell mondjam mindig van folt, minden törlőkendővel, minden konyhai papírtörlővel, a mai mikroszálasok ráadásul eresztik az aprócska szálait, amitől napban úgy látszik, mintha az egész felület csillogó pontokkal lenne teli.


Szóval nekem nem az a bajom, hogy koszos marad, nálam is gyönyörű, de amint rásüt a nap, látszik a nyoma a papírtörlőnek.


Persze ha gumi csíkkal lehúzom, az is hagy víz csík vonalat, akkor meg azt kell törölni.


Már gondoltam drága szélvédő mosóra, drága benzinkúti lehúzócsíkkal.


Nekem ezért fizetnek, és ha napfény nélkül kell takarítanom, én nem látom a foltokat, csak másnap kapom a szidást mikor kisüt a nap, hogy milyen foltos lett, az nem jó.


Tény, hogy jó minőségű mosogatószerrel és ktitikusan ügyelve tiszta ronggyal ennyire még nem próbáltam. Amit legutóbb próbáltam, ipari alkoholos ablakfolyadék és festékboltos ipari ablak-papírtörlő. Maradtak foltok...hát nem tudom, lehet azt is Jar-ral kéne kezdenem.

2019. dec. 4. 10:19
 7/11 A kérdező kommentje:
Pont az a Rossmanos fényes türkiz hagy maga után csillogó szöszöket.
2019. dec. 4. 10:22
 8/11 A kérdező kommentje:
4-es: Az Frosch Glasreiniger vagy Spiritus, nem tudom milyen néven fut itthon.
2019. dec. 4. 10:40
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szükséges semmi különleges tisztítószer, csak nem ronggyal, hanem papírtörlővel kell tisztítani. Régen újságpapírt használtak erre a célra.
2019. dec. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért nem jó az ablaklehúzó? Annyi a titka, hogy minden lehúzás után szárazra törlöd a gumit, és nem lesz két lehúzás között csíkos! Az ipari alpinisták is így mosnak ablakot, nem rongyikkal szarakodnak...
2019. dec. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!