Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Honnan jön ez a sok por?...

Honnan jön ez a sok por? Hétfőn volt takarítva, de csütörtökön már áll a por a szekrényen

Figyelt kérdés

2020. jan. 2. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Poros, szennyezett a levegő.
2020. jan. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Kárpitosbútorból, szőnyegpadlóból, szőnyegből, függönyből, ágyneműből stb.

Már egy 4-5 éves kárpitosbútor is egy porraktár, mert a porszívózással csak a felszínt kapargatod. Ha kiviszed a szőnyegedet porszívózás után(!) az udvarra és alaposan kicsapkodod, fogod látni, hogy mennyi por száll ki belőle.

A szőnyegpadlóról ne is beszéljünk, amit mi felszedtünk (tisztaságmániás előző tulaj után) 2 cm-es por volt alatta.

Amellett ha nem igazi fa a bútorod, akkor célszerű antisztatikus ápolóval kenni, mert vonzza a port magához a levegőből is, tök üres szobában is.

2020. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Erre én is keresem a választ. Az hülyeség, hogy cipővel hordom be, mert nem, és leveszem. Szellőztetés incs úgy, hogy ész nélkül, és az is csak szúnyoghálón át.


De akkor honnan a fenéből lesz a por??? Egy része tuti, hogy a mosásból száradó ruháról kerül ki. Másik része használat közben hullik le. (Nem is értem miért nem porszívózzuk át a ruhákat mosás után, a szárítógép is kábé ezt teszi a szöszgyűjtőjével. Szárítógépeseknél bevallottan mindig kevesebb lett a por, mindenhol!

2020. jan. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Padlószőnyeg van
2020. jan. 2. 15:40
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

#4

Akkor megkaptad a választ!

2020. jan. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Én sem értem, soha nem láttam annyi port a lakásban, mint most. Pedig zöldövezetben lakom, nem a koszos belvárosban, de amikor besüt a nap a szobába, mindenhol porszemeket látok szállni. A szekrényből elővett ruhákból is szóródik, a fekete műszaki cuccokon is állandóan áll a por, pedig gyakran takarítok és nem szellőztetek túl sokat. Szerencsére padlószőnyeg nincs, csak két kisebb dekor szőnyeg, de hihetetlen mi ki nem jön belőle, ha kiviszem az udvarra kirázni.
2020. jan. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

A por a légkörben megtalálható, apró szilárd részecskék összessége, amelyek könnyű fajsúlyuk miatt a levegővel keveredve szállnak, aztán szélcsendes helyen lerakódnak a környező tárgyakra vagy a talajra.


A por alkotóelemei például a textíliákból lefoszlott apró részek, szövetszál végződések, élőlények hámsejtjei, szilárd tárgyakról lemorzsolódott darabok, homokszemcsék, növények elszáradt és szétmorzsolódott darabjai és végül a por lakóinak, a poratkáknak az ürüléke.

Forrás: wikipédia


Konklúzió: mindenhonnan jön. Belőled is.

2020. jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak van igaza, az a por a lakásban nem "homok" hanem a te elhalt bőrsejtjeid, a ruháid és a szőnyegek apró foszlányai stb stb

Kell egy jobb porszívó és évente 2x minimum a szekrények tartalmát kint kirázni, ágyneműt legalább hetente stb

2020. jan. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
És mi van a könyvespolccal, azt hogy kell takarítani? Heti 1x végigmenni rajta és kész?
2020. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jobb helyeken vitrinben tárolják a cuccokat... miért is?
2020. jan. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!