Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nem tudom hófehérre...

Miért nem tudom hófehérre mosni a lepedőt?

Figyelt kérdés
Miért nem lesz fehér a lepedő? már áztattam hypo-s vízben,ecetet tettem a vízbe,flóraszeptet használtam,fehérítő kendőt adtam mosáshoz,60 fokon mosom,és ilyen apró fekete szöszmöszök maradnak rajta.a cetlije szerint is 60 fokon kell mosni.

2020. jan. 2. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Macska/kutya szőrözi össze? A fekete szöszöktől eltekintve hófehér?
2020. jan. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 nincs háziállat a lakásban,a fekete szöszmöszökön kívűl sem hófehér, csak tiszta.
2020. jan. 2. 22:56
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha ilyen kis csomók, akkor az a vacak anyaga miatt van. Mosás közben az anyagból kilógó apró szálak összetekerednek, kis csomókat képeznek. Jó minőségű anyag nem csinál ilyet, és persze mosógép függő is a dolog.

Első lépésben a mosógépen érdemes volna egy tisztítást csinálni, idővel az általában alacsony hőmérsékletű mosások és az öblítőszerben lévő sűrítő anyag miatt penész képződik amúgy láthatatlan helyeken. Tehát az üres dobba önts kb. 10 dkg citromsavport (ne ecetet, az oxidatív sav, a citromsav meg reduktív sav), és a legmagasabb hőmérsékleten egy komplett programot futtass le. Utána alul, a szivattyúnál szokott egy tisztító nyílás lenni, ahol a szivattyú előtt megakadt dolgokat ki lehet takarítani, ezt is csináld meg. Innentől új szürke dolgok nem kerülnek már az anyagra, a többi meg elkezd majd lekopni. Vagy elviszed mosodába/önkiszolgáló mosóba és ott a szárítógéppel megszárítod. A szárítógép rengeteg szöszt eltávolít.

Mosásnál nekem az áztatás vált be, ha azt szeretném, hogy hófehér legyen egy anyag, két órás áztatáss kezdem, normál mosószerben.

2020. jan. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos az anyaga miatt vannak a kis pöttyök rajta. Szürkülés ellen mosószódát rakok a mosásba és mivel nekünk 100% pamut az ágyneműnk és cicánk is van, ha tehetem 90 fokon mosom.
2020. jan. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Kimosod simán, 60 fokon fehér folyékony mosószerrel. pl perwoll tökre elég. Öblítőszert elfelejted, helyette 30ml 20%-os ecetet öntesz a helyére.


Pamutprogram, maxi fordulat. mikor kész, kiszeded, kiteregeted, megszárítod, majd száradás után kirázod az erkélyen. Ezután, ha nem jó, fogj egy ragacsos ruhaszöszhengert és kergesd végig rajta. Az össze fogja szedni a szöszt, de le is porszívózhatod akár, vagy mindkettő. A szárítógépeseknél is ez történik, szépen gyűlik is a szösz a szűrőjükön.

2020. jan. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
Ha mosógéptakarítás, akkor tessen már előbb a szűrőt kitrutyizni, ronggyal kitörölgetni, a többit csak utána.
2020. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Én csak mosóporral tudok fehérre mosni. Egy folyékony mosószer sem mos úgy mint a mosópor. Ariel mountain springet , hófehér minden.
2020. jan. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6.-ebben nincs hiba,ezt mindíg elvégzem!
2020. jan. 3. 18:41
 9/10 A kérdező kommentje:
#7.- köszi, ezt kipróbálom!
2020. jan. 3. 18:42
 10/10 anonim ***** válasza:
ledlámpa alatt ne akarj fehéret látni, nincs benne UV, a fehér meg UV reagenstől "fehér".
2020. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!