Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mennyit és mikor szoktatok...

Mennyit és mikor szoktatok takarítani?

Figyelt kérdés

Egyedül csináljátok v van aki besegít?

Van meghatározott fix sorrend, mi után mit csináltok?

Mennyi szabadidőtök van mellette?



2020. jan. 20. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amióta robotporszívónk van, munkaidőben takarítok. :-D

Bemegyek a munkahelyemre, és mobil applikációval elindítom a porszívót. Szépen kitakarítja a lakást a távollétemben. :-D

2020. jan. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokkal kevesebbet, mint kellene. Mentségem annyi, hogy egyedülálló férfi vagyok, és utálok takarítani (persze ki szeret). Egyedül csinálom, és teljesen ad hoc, ha meglátom, hogy valami már nagyon úszik, akkor nekiesem. Általában úgy csinálom, hogy szobákat leporolom, kiporszívózom, kirázom a szőnyegeket, letörölgetek. A konyhát, vécét, előszobát és fürdőt meg egy másik szakaszban csinálom meg. Olyan, hogy a teljes lakást egyszerre kitakarítom, nagyon ritkán van.
2020. jan. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kereszthuzatot kell csinálni és seprűvel kihajtani. 2 perc és kész :)
2020. jan. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Bejárónő csinálja heti kétszer. Egy csomó mindenen meg lehet spórolni az árát. Régebben egy egész szombatom ráment a takarításra. Soha többet!
2020. jan. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mosogatás, asztal letörlés, teljes ház söprés naponta. Hétvégén fürdőszoba, mosogató tálca takarítás, utána felmosás. Portalanítani akkor szoktam amikor már nagyon látszik :D

Mást nem is nagyon kell csinálni. Ez kb semennyi idő...

2020. jan. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük csak:

Rendrakás, mosogatás naponta.

Porszívózás és portörlés heti kétszer, plusz szükség szerint.

Mosás szükség szerint.

Fürdőszoba takarítás hetente-kéthetente.

A többi az inkább alkalmankénti, ritkább dolog, arra néha rászánunk 1-1 napot amikor kell (gondolok itt: hűtő kitakarítása, függönyök kimosása, hasonló nem túl gyakori dolgok)

Párommal ketten élünk, ketten osztjuk fel a feladatokat. Általánosságban elmondható, hogy a porszívózás az övé, a mosogatás plusz a mosás bekészítése az enyém, ezek valamiért így tök beálltak. Minden mást az csinál, akinek több kedve vagy ideje van, esetleg együtt csináljuk. Sorrend csak annyi, hogy sose porszívózunk portörlés előtt. :))

Szabadidő: párom legkésőbb 5-kor otthon van, én fél órával később, sokszor kiporszívóz mire hazaérek. Ez után a mosogatás, esetleg a tiszta ruhák hajtogatása, elpakolása van hátra, 6-7 között már tök szabadok vagyunk még akkor is ha aznapra volt feladat, éjfélig szoktunk fent lenni, az szabadidő. Na jó, lefekvés előtt 5-15 percet rá szoktunk szánni, hogy rendet rakjunk kicsit - mivel ezt minden nap csináljuk, tényleg csak pár perc. A fürdőtakarítás meg a többi finomság a hétvégéken megy általában, bár volt hogy ezt is megcsinálta hétközben egyikünk, aki hamarabb ér haza.

2020. jan. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 vagyok

Kimaradt, a konyha kitakarítását én beleszámítom a "mosogatás, rendrakás"-ba, a sütőt alkalmanként pucoljuk ki, annyira nem használjuk hogy gyakran kelljen.

2020. jan. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja bocsi, 5-ös vagyok, a többi kérdésre nem válaszoltam.

Férjemmel élünk ketten, én most itthon vagyok mert 3 hét múlvára várjuk az első babánkat :)) Így mindent én csinálok, mondjuk előtte is én csináltam mindent, mert nagyon kényes vagyok arra, hogy mi hogyan kell történjen, kinézzen, ennek ő nagyon örül :D De nyilván ő is megtudja csinálni, csak sokszor mondom h áh inkább én... Majd ha baba lesz akkor majd szépen aggatom rá a feladatokat :P

Szabadidőm rengeteg van most, amíg dolgoztam addig is csak max napi fél-1 órát töltöttem takarítással, így akkor is volt.

De egyébként szerintem miután felépültem a szülésből, ezeket az egyáltalán nem megterhelő dolgokat ugyanúgy meg fogom tudni csinálni... Meglátjuk :)

Egyelőre nincsen szőnyegünk, majd a babának lehet hogy kell venni, de így porszívózni csak ritkán szoktam, söprök inkább a parkettán is, tudoooom, így sok por bent marad, de hát lusta vagyok na... :) Próbálok mindent rögtön elrakni, de hát ugye ez nem mindig így működik, de nagyon nagy rendetlenség nem szokott lenni, kb az egész házban fél óra alatt mindent rendbe lehet rakni (72 nm)

Remélem elég részletes :D

2020. jan. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagytakarítás kéthavonta, rendrakás egy-két hetente.
2020. jan. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Rendrakás nincs, mert alapvetően mindig rend van nálunk. A párom letörli a port, ha esetleg találkozik egy-egy dologgal, ami mégsem a helyén van, azt elteszi. Én addig a konyhában törlöm a polcokat, a pultot, a főző lapot, az asztalt, vízkőtlenítem a mosogatót és a csapot. Aztán ő porszívózni kezd, mindig a fürdőben kezdi, mert amint ott ő készen van, én ott folytatom a takarítást. Körbelocsolom a budit fertőtlenítővel, állni hagyom, közben takarítom a mosdókagylót, csapot, aztán a kádat, csapot, a csempét mögötte. Utána pucolom a wc-t és végül a tükör és üveg felületeket ablakpucolóval letakarítom. Mire ez kész, a párom is elkészül a porszívózással, még gyors felmosok az egész lakásban és nálunk gyakorlatilag ennyi a heti általános gyors takarítás. Én a vegyszerekben szoktam váltogatni, egyik héten fertőtlenítek, másik héten vízkövet oldok. Mindig szombaton, vagy vasárnap csináljuk és már annyira rutin az egész, hogy bruttó 1,5-2 óra alatt megvan. Ha egyedül csinálnám, az sokkal több időt venne igénybe, így több időnk jut bármi másra.
2020. jan. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!